4-6 yaş Kur’an kursu ön kayıtları başladı

Elbistan’da, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarının ön kayıt başvuruları alınmaya başladı.

Elbistan Müftülüğü, ilçe genelinde 14 ayrı kursta 4-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim verileceğini duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde açılan 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarına çocuğunu kayıt ettirmek isteyen vatandaşlar, 3’ü Yunus Emre Mahallesi’nde 3, Yeşilyurt ve Kızılcaoba Mahalleleri’nde 2 olmak 10 mahalledeki 4-6 yaş Kur’an kurslarına ön kayıt yaptırabilecek.

Çeşitli dini bilgilerin Kur'an ve sünnet temelinde öğretildiği Kur'an kurslarına kayıtlar, kursların bulunduğu adreslere yapılabilecek. Kızılcaoba Mahallesi’ndeki Ayşe Atasayar 4-6 yaş Kur’an kursun a başvurular ise Elbistan Müftülüğü’nde alınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın uhdesindeki 4-6 yaş Kur’an kursları, erken çocukluk dönemine yönelik değerler eğitimini esas alıyor. Kurslarda; yüzde 80 değerler eğitimi, yüzde 20 de Kur’an-ı Kerim öğretimini kapsayan program çerçevesinde eğitim veriliyor. Çocuklar, başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere Allah ve peygamber sevgisi ile dini bilgilerin yanı sıra yanı sıra dua, merhamet, iyilik, sevgi, paylaşma, sorumluluk, doğruluk, vatan, bayrak, şehitlik, gazilik gibi değer ve erdemleri tanıyor.

 

06 Ağu 2022 - 17:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel