Özdemir’den Elbistan-Göksun karayolu görüşmesi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, bu yıl bitirilmesi planlanan Elbistan-Göksun karayolundaki son durumu Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile görüştü.

Haber albümü için resme tıklayın

Görüşmeye ilişkin olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, “Andırın - Kahramanmaraş yolunu 10,5 km kısaltacak olan köprünün yapımına başlanması, Göksun - Elbistan yolunun tamamlanması, Andırın - Göksun yolunun tamamlanması ile Ilıca - Süleymanlı - Göksun yolunun ihale sürecini görüştük” dedi. 

Göksun yolunda çalışmalar 2016 yılında başladı

  Elbistan-Göksun karayolunun bölünmüş yol haline getirilmesi için 2016 yılında başlatılan çalışmalar sürüyor. 54 kilometre uzunluğundaki yol güzergahındaki asfaltlama çalışmaları, 2 ayrı bölümde sürdürülüyor. Elbistan-Göksun karayolunun, Erçene- Ekinözü kavşağı arasındaki bölümünde güzergah değişikliğine gidildi. Söz konusu yaklaşık 7 kilometrelik yol, Erçene’den Ekinözü kavşağına kadar yeni güzergaha alındı. Yüklenici firmanın çalışmaları devam ediyor. Erçene-Göksun arasında da aynı şekilde altyapısı bitirilen noktalarda asfalt yapılıyor.

Vatandaşlar ise, çalışmaların bir an önce bitirilmesi noktasında taleplerini dile getiriyor.

 

02 Ağu 2022 - 17:45 Kahramanmaraş/ Kahramanmaraş- Güncel