Çetin’den yenilenen ilkokulda inceleme

Elbistan’a bağlı Çalış Mahallesi’nde bulunan ilkokul, bölgede elektrik üretimi yapan Enerjisa Üretim A.Ş. firması tarafından yenilendi.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Enerjisa Üretim A.Ş. tarafından kapsamlı bir revizyondan geçirilen Çalış İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul idarecileri ve Enerjisa yetkililerinden bilgi alan Çetin, eğitim yuvasının yenilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçedeki birçok okulun fiziki şartlarının iyileştirilmesi noktasında çalışma yapıldığını anımsatan Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Eğitim yuvalarımızın fiziki standartlarının yükseltilmesi için bakanlığımızın hayata geçirdiği çalışmalar var. Birçok lise ve ortaokulumuz kapsamlı revizyondan geçirildi. İnşallah yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerimiz yenilenen okullarında derslerine başlayacaklar.

Çalış Mahallemizdeki Çalış İlkokulumuzun da böyle bir çalışmaya ihtiyacı vardı. Enerjisa Üretim A.Ş, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde bu işi üstlendi. Kendilerine eğitime yaptıkları bu katkıdan dolayı teşekkür ediyoruz. İçi ve dışı yenilenen okulumuz öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.