Elbistan Festivali’nde sahne sırası Buray’ın oldu

Elbistan Belediyesi’nin Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlediği Elbistan Festivali’nde sahne sırası Buray’ın oldu.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Yıldız yağmurunun yaşandığı Elbistan Festivali, üçüncü gününde de büyük coşku ve heyecana sahne oldu. Elbistan Belediyesi’nin düzenlediği Elbistan Festivali’nin 3.gününün konuğu Buray oldu. Severek dinledikleri sanatçıları yakından görmek isteyen gençler, saatler öncesinden sahne önünde yer tutma telaşına girdi.  

Sahnede yerinde duramayan Buray, performansı ile göz doldurdu. Buray, zaman zaman hareketli zaman zaman da slow parçalar seslendirdi. Birbirinden hit eserleri, kendisini dinlemeye gelen gençlerle hep bir ağızdan seslendiren Buray, sahneye çıkarılan tonlarca ağırlıktaki Maraş dondurmasını Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’le birlikte kesti.

Programda; Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz tarafından konuk sanatçı Buray’a yörede yetiştirilen ve hasadına başlanılan lavanta demeti takdim edildi.

Buray, festivalin atfedildiği Aşık Mahzuni Şerif’in ‘çeşmisiyahim’ ile yörenin ünlü şairlerinden Abdurrahim Karakoç’un ‘Mihriban’ adlı eserinin yanı sıra çok sayıda şarkı ve türküyü seslendirdi.

Festivalin düzenlendiği Pınarbaşı mesire alanını dolduran katılımcılar, Buray’ın şarkılarını ve türkülerini hep bir ağızdan seslendirdi.

Festivalde bu akşam Koray Avcı, 29 Temmuz'da Ali Kınık, 30 Temmuz'da Demet Akalın, 31 Temmuz'da Della Miles ve Yavuz Bingöl sahne alacak.