Sarıkız örümceği (böğ), en mutlu günlerini kabusa çeviriyordu

 Ekinözü ilçesinde bir gelinin gelinliğine giren sarıkız örümceği (böğ), evliliğe ilk adımı atan çiftin en mutlu gününü az kalsın kabusa çeviriyordu.

Haber albümü için resme tıklayın

Ekinözü’nde ikamet eden 26 yaşındaki Yiğit Kaplan ile 20 yaşındaki Elif Kaplan, hayatlarını birleştirme kararı aldı. Nişanlarını yapan genç çift, düğün hazırlıkları için kollarını sıvadı. Gelin adayı Elif, en mutlu gününde giyeceği gelinliği seçmek için mağaza mağaza dolaştı. Sonunda kararını veren Elif Kaplan, gelinliğini alıp düğün için kuaföre gitti. Kuafördeki hazırlıklarını tamamlayan gelin adayı Elif, gelinliği giydiğinde sırt bölgesinde bir şey gezindiğini hissetti. Yakınlarının yardımıyla apar topar gelinliği çıkaran Elif, sırtındaki hisse neden olan şeyi gördüğünde ise gözlerine inanamadı. Gelinliğin içinden bölgede böğ olarak adlandırılan ve sarı ömer böceği ya da sarıkız örümceği gibi de isimlerle bilinen kocaman böcek çıktı. Yaklaşık bir metre kadar zıplayarak etle beslenen böceği gören gelin adayı, yakınları ve kuaför çalışanları büyük panik yaşadı.

Böceğin kendisini ısırmış olabileceği endişesini taşıyan Elif Kaplan, müstakbel eşi Yiğit’le birlikte hemen hastanenin yolunu tuttu. Yapılan kontrollerde böceğin ısırdığına dair bir belirtiye rastlanmasa da psikolojik etkilenen gelin adayının en mutlu günü adeta kabusa döndü. Yaşadığı strese bağlı olarak kaşıntı hissine kapılan gelin adayı, düğününü de korku ve endişe ile yapmak zorunda kaldı.

Düğün sonrasında açıklamada bulunan damat Yiğit Kaplan, “En mutlu günümüzde başımıza geleni, bir başkası asla yaşayamaz herhalde. Az kalsın düğünümüz tümden mahvoluyordu. Kuafördeyken eşimin gelinliğinden böğ dediğimiz sarıkız örümceği çıkmış. Sırtında gezinirken hissetmiş. Ben kuaföre girdiğimde de böcek olduğunu söylediler. Çok korkmuşlardı. Gelinliğin içine nasıl girmiş bilmiyoruz. Bunda gelinliği aldığımız işyerinin ihmali olduğunu düşünüyorum. Eşim bu olaydan çok kötü etkilendi. Bu yüzden de sorumlunun tespiti için yasal müracaatımızı yaptık.

Evliliğimize bu şekilde korku ile başlayacağımız hiç aklımıza gelmezdi” ifadelerini kullandı.