Köpeklerin saldırdığı şoförden tepki: “İllaki insanların ölmesi mi gerek?”

Elbistan’da, sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 60 yaşındaki şoför, hastanelik olurken; “Kendimi düşünmüyorum, ya çocuk olsaydı canını nasıl kurtaracaktı, bunun çözümü için illaki insanların ölmesi mi gerek?” ifadesiyle tepkisini dile getirdi.

İlçeye bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde gece saatlerinde evine giden 60 yaşındaki Fikret Çıtak adlı vatandaş, sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Etrafını çevreleyen 4 köpekten biri, Çıtak’a saldırdı. Köpeğin saldırısından koluna aldığı yara ile kurtulan Çıtak, hemen Elbistan Devlet Hastanesi’nin yolunu tuttu. Kolunda derin yaralar oluşan Çıtak’a, kuduz aşısı yapıldı.

Çıtak, canını zor kurtardığını belirterek, “Şehrin birçok noktasında sokak köpekleri sürü şeklinde geziyor. Bugün benim başıma gelen, yarın bir çocuğun da başına gelebilir. Ben canımı kurtardım da çocuklar ne yapacak? Türkiye’nin her yerinde sokak köpeği saldırısı sonrasında ölen çocukları görüyoruz ve duyuyoruz. Bir evlat kolay mı yetişiyor? Evlat acısı kadar kötü bir şey var mı? Analar, babalar çocuklarını her dışarı çıkardıklarında bu korkuyla yaşamak zorunda mı? Bu sorunun ilgilisi, yetkilisi kimse bir çare bulunsun artık. Kendimden geçtim zaten, ya bir çocuk daha kötü duruma gelirse o zaman ne olacak? Bir evlat yitip gittiğinde ya da yaralandığında ailesine ne diyecekler?” şeklinde konuştu.

Çıtak, “Biz, inancımız gereği bütün canlıları sever ve değer veririz yaradan Allah olduğu için. Bu hayvanların da canı var. Elbette yaşamaları gerekiyor. Ancak insana zarar veriyorsa burada durmak gerek. Bu hayvanların yaşamlarını sürebileceği bir ortam oluşturulmalı. Bunun gereğini de idareciler biran önce yapmalı. İlla birinin ölmesi beklenmemeli” ifadelerini kullandı.