Polis ve asker olmak isteyen gençlere ücretsiz destek

Elbistan Gençlik Merkezi, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) ve askeri okul sınavlarına hazırlanan adaylara, ücretsiz olarak eğitim parkuru desteği verecek.

Elbistan Gençlik Merkezi’nde polis okulu ve askeri okul sınavlarına hazırlanan adaylara destek olmak için kollar sıvandı.

Asker ya da polis olma hayalini kuran gençler, Elbistan Gençlik Merkezinde alanında uzman antrenörlerle çalışabilecek. Gençler, sınavda uygulanacak parkurla birebir olarak hazırlanan ortamda çalışma imkanı bulabilecek.

Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Mevlüt Türkan, okula kabulde önemli bir aşama olan fiziki yeterlilik sınavına gençleri en iyi şekilde hazırlamak amacıyla eğitim vereceklerini söyledi.

Ücretsiz eğitimlere başvuruların başladığını bildiren Türkan, “ “Elbistan Gençlik Merkezi olarak; hayallerinin peşinden koşan gençlerimizin yanındayız Askeri okul ve POMEM fiziki yeterlilik sınavına hazırlanan gençlerimize yönelik ücretsiz parkur eğitimlerimiz başlayacak. Eğitimlere katılmak isteyen gençlerimizi başvurular için merkezimize bekliyoruz” dedi.