Ekinözü Belediyesi’nden işçileri sevindiren zam

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, işçi ücretlerine yüzde 40’a yakın bir zam yaparak en düşük maaşı 7 bin 300 liraya yükselttiklerini söyledi.

Başkan Eker, Ekinözü Belediyesi’ndeki tüm personelin yanında olduklarının altını çizip, “Bu şehre birlikte hizmet ettiğimiz; emeği ve alın teriyle çalışan tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun” dedi.

Ekinözü Belediyesi ile sendika temsilcileri arasında imzalanan maaş artışı sözleşmesi belediye çalışanlarının yüzünü güldürdü. İşçilere yönelik olarak imzalanan sözleşme ile mevcuttaki 175 liralık yevmiye, yüzde 40’lık bir artışla 245 liraya yükseltildi. Böylece işçi maaşları, 5 bin 400 liradan 7 bin 300 liraya çıktı.

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, işçilerin alım gücünün yükseltilmesi noktasında belediye olarak ellerini taşın altına koymaktan çekinmediklerini söyledi.

Gerçekleştirilen imza töreninin ardından açıklamada bulunan Başkan Eker, “Tüm işçi kardeşlerimiz için hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Mesai arkadaşlarımızla şehrimize ve vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmeye ve üretmeye devam ediyoruz. İşçi kardeşlerimizin emeklerinin karşılığını en iyi şekilde almaları için belediyemizin imkanlarını en üst düzeyde sarf ediyoruz. Yaptığımız ek protokollerle, işçilerimizin aldıkları minimum maaş rakamını 5 bin 400 liradan 7 bin 300 liraya yükselttik.

Ekinözü Belediyesi olarak tüm personellerimizle bir aile bütünlüğü içinde çalışıyoruz. Ülkemizin ve belediyemizin ekonomik durumunu düşünerek bütün imkânlarımızı zorladık. İnşallah, 2023 yılı için de işçilerimizin yüzünü bir kez daha güldürecek artışa imza atacağız” ifadelerini kullandı.