Başsavcı Ormancı Elbistan’a veda etti

Hakimler Savcılar Kurulu’nun (HSK) 2022 yılı kararnamesi ile Ordu’nun Ünye ilçesine tayin olan Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı, ilçeye veda etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Başsavcı Ormancı’yı yeni görev yerine Elbistan Adliyesi’nde düzenlenen veda programı ile uğurlandı. Ormancı, 3 yıl boyunca birlikte görev yaptığı hakim ve savcılar ile adliye ve cezaevi personelleri ile tek tek vedalaştı.

Burada konuşan Başsavcı Hayri Ormancı, 2019 yılından beri görev yaptığı ilçeden Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı görevine başlamak üzere ayrıldığını hatırlatarak, “3 yıllık görev sürem sürem boyunca Elbistan başta olmak üzere yargı ağımızdaki diğer ilçelerde adalet hizmetini en etkin ve verimli şekilde vermenin gayreti içerisinde oldum” dedi.

Görev süresi boyunca, tarafsız bir şekilde hukukun üstünlüğünü en önemli ilke kabul ettiğini vurgulayan Ormancı, “Meslek hayatımın her anında olduğu gibi Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı görevimde de kanunların çizdiği çerçeveden şaşmadan bize verilen vazife ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. 3 yıl boyunca severek görev yaptığım Elbistan’dan bugün itibariyle ayrılıyorum. Her şeyin en iyisine layık olduğuna inandığım Elbistan’da görev yapmak benim için ayrı bir onur ve gurur kaynağı oldu. Bu sürede bizden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Kaymakamımız Özkan Demir olmak üzere, tüm kamu kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Adaletin tecelli etmesinde; mağdurun ve mazlumun hakkının gözetilerek suçluların yasalar doğrultusunda gereken cezayı almasında desteklerini esirgemeyen hakim ve savcılarımıza, adliye personellerimize, kolluk kuvvetlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Elbistanlı hemşerilerimizden de haklarını helal etmelerini istiyorum. Bizden yana hakkımız var ise helal olsun. Bayrağı teslim ettiğim değerli meslektaşıma ve Elbistan Adliyesi’nde göreve başlayacak Cumhuriyet Savcısı ve hakimlerimize de başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

26 Tem 2022 - 17:19 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel