Elbistan’da Haluk Levent rüzgarı esti

Asrın ozanı Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlenen Elbistan Festivali, on binlerce kişinin katıldığı Haluk Levent konseri ile başladı.

+13
Haber albümü için resme tıklayın

Festivalin yapıldığı Pınarbaşı mesire alanı insan seli ile tıklım tıklım dolarken; ünlü sanatçı Haluk Levent unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Başta Elbistanlılar olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen on binlerce kişiyi buluşturan Elbistan Festivali, kortej yürüyüşü ile start aldı. Atlı zabıta ekipleri ve bando ile mehter takımı eşliğinde Şehit Er Rahmi Koldan Meydanında festival meşalesi yakıldı. Dulkadiroğlu Caddesinde devam eden kortej, Ahmet Karacabey Caddesi’nden geçerek tekrar başladığı noktada sona erdi. Güney Kore’den gelen misafirlerin eşlik ettiği kortejde; mehter takımı ve Rafadan Tayfa ekibi de yer aldı.

Elbistan Belediyesi’nin bu yıl asrın ozanı Aşık Mahzuni Şerif anısına düzenlendiği ve Türkiye’nin en iddialı festivallerinden biri olan Elbistan Festivali’nin ilk konserine, mahşeri bir kalabalık katıldı.

Festivalin düzenlendiği Pınarbaşı mesire alanındaki büyük coşku ise, sevilen sanatçı Haluk Levent’in konser programından saatler öncesinden alana yansıdı. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu izleyiciler, Pınarbaşı mesire alanında yerini aldı. Konser anı yaklaştıkça da heyecan ve coşku tavan yaptı. Ünlü sanatçı Haluk Levent’in sahneye çıkmasıyla ise alandan alkışlar ve ıslık sesleri yükseldi. Alanı dolduran 7'den 70'e on binlerce kişi, hep bir ağızdan Levent’in seslendirdiği türkü ve şarkılara eşlik etti. Haluk Levent, dillere pelesenk olan şarkı ve türkülerle katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Levent, birçok şarkı ve türküsünü katılımcılarla birlikte söyleyerek geceye renk kattı.

Festivalle ilgili değerlendirme yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Elbistan tek yürek’ diyerek, “Elbistan’ı, buradan Amerika’ya kadar duyurduk. Türkiye’nin en iddialı festivalini yapmaya kararlıyız dedik ve inşallah başaracağız. Bu sene Aşık Mahzuni Şerif anısına bu festivali düzenliyoruz. Vefatından 20 yıl sonra kendi topraklarında ve memleketinde Aşık Mahzuni Şerif’i anacağız. Aşık Mahzuni Şerif, hepimizi birleştirdi. Hepimizin ortak değeri. Elbistan’dan tüm dünyaya Elbistan’ı tanıtacağız. Tüm siyasi partilerimiz, odalarımız, esnaflarımız, vatandaşlarımız hep buradalar. Biz, birlikte çok güçlüyüz. Bugün bunu hep beraber gösterdik. Elbistan ayakta ve festivale sahip çıktı. 128 ülkeye Elbistan’ın adını duyuruyoruz. Avrupa’nın her kentinde yayınlar yaptık. Elbistan’a değer, ne yapsak az. Elbistan’ı daha da ileri götürme adına ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

Festival süresince kente yaklaşık 1 milyon ziyaretçi beklediklerini dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Pınarbaşı mesire alanı dolu. Aşık Mahzuni Şerif gibi, Abdurrahim Karakoç gibi değerleri çıkaran toprak, birlik ve bütünlüğün mihenk taşı olur. Esnaflarımıza katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum. Bizim dışımızda çok çeşitli kurumlarımız ve esnaflarımız bize destek verdi” ifadelerini kullandı.