Elbistanlı sporcular Türkiye ikincisi oldu

Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Elbistanlı sporcu Ramazan Koç ve Muhammed Kağan Kılınç, Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazandılar.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Taekwondo Federasyonu ile Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde yapılan Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına 71 ilden 4 bin sporcu katılım sağladı. Şampiyonun açılışı Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Milletvekilleri Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoban, Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin, il protokolü, federasyon yetkilileri, antrenörler ve sporcuların katılımıyla yapıldı. Sporcuların tören yürüyüşü ile başlayan seremoni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, açılış programında yaptığı konuşmada; “Taekwondo geleceği burada. Bunlar yarın yıldız olacak, genç olacak, büyük olacak buraya yeni Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkacak” dedi.

Konuşmaların ardından karşılaşmalar oynandı. Şampiyonada ringe çıkan Elbistan Ortaokulu öğrencileri  Ramazan Koç ve Muhammed Kağan Kılınç, rakiplerine şans tanımayarak finale çıktılar. Finalde ise rakibine üstünlük sağlayamayan Koç ve Kılınç, Türkiye ikinciliği elde etti.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Öğrencilerimizi, ailelerini, Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Maskar'ı ve okul idaresini tebrik ederiz” dedi.

Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyayı Elbistan’a kazandıran sporcular, hedeflerinin daha büyük başarılar elde etmek olduğunu belirttiler.