Ünal: “2023’te de rakiplerimizi geride bırakacağız”

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti'nin 20 yıldır olduğu gibi 2023 yılında da rakiplerini geride bırakacağını söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Ünal, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Kahramanmaraş'ta merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe belediyelerini ziyaret etti.

Ünal, Onikişubat Belediyesi ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri öncesinde 70-80 yıllık birikmiş sorunlarla uğraşıldığını ancak bugün, bugünün sorunlarının konuşulup çözümü için çalışıldığına değindi.

Ukrayna- Rusya savaşı ve tahıl koridoruyla ilgili konuşan Ünal, şöyle devam etti:

"Bugün Türkiye'nin geldiği noktaya baktığımızda Türkiye'nin, Rusya-Ukrayna meselesinde, tahıl krizinde, enerji krizinde ve küresel krizlerde aldığı pozisyona, sorun çözme kapasitesine baktığımızda bu hamdolsun hepimizi gururlandırıyor. Bugün uluslararası basında Cumhurbaşkanı'mız ve Türkiye ile ilgili yazılanlara baktığımızda göğsümüz kabarıyor. Bugün tüm dünyada Rusya ve Ukrayna'yı bir araya getiren, bütün dünyanın korkulu rüyası tahıl ve gıda krizine çözüm üreten bir Türkiye konuşuluyor."

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Yani Türkiye'nin 60-70 yıllık sorunlarını çözen, ayrıca küresel sorunları çözen, sorun çözme kapasitesiyle bölgesel sorunları çözen, Azerbaycan'ın Ermenistan ile olan meselesinde Minsk Üçlüsünün 30 yıldan beri çözemediği Karabağ sorununu çözen, Suriye'de sorun çözen, Doğu Akdeniz'de sorun çözen, Libya'da sorun çözen bir Türkiye var bugün. Ama öyle bir kara propaganda ile karşı karşıyayız ki bugüne kadar taş üstüne taş koymamış, bu milletin faydasına olan hiçbir işi olmayanlar ağızlarından adeta karamsarlık, kötümserlik, umutsuzluk akıtanlar bu milletin inancını, umudunu, öz güvenini karartmaya çalışıyorlar. Bu milletin öz güvenine saldırıyorlar. Bu milletin öz güvenine saldırmalarına müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Partililerden bulundukları yerlerde sağlam durmalarını isteyen Ünal, AK Parti'nin 20 yıldır olduğu gibi 2023 yılında da rakiplerini geride bırakacağını söyledi.

Daha sonra beraberinde AK Parti Milletvekili Ahmet Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ile Dulkadiroğlu Belediyesi'ne geçen Ünal, burada Belediye Başkanı Necati Okay ile bir süre makamında görüştü.