KASKİ personel alımı yapacak  

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ), çeşitli birimlerde istihdam edilmek üzere 18 personel alımı yapılacağını duyurdu.

KASKİ Personel A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek personel istihdamında Elbistan’da 1 çevre mühendisi ile 1 de sayaç okuma elemanı alınacak.

4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre istihdam edilecek personeller arasında; elektrik-makine teknikeri, harita teknikeri ve inşaat teknikeri ile elektrik teknisyeni, elektrik-makine teknisyeni kadrosu bulunuyor.

İstihdam edilecek personellerde; 2018/11608 sayılı BKK ile yürürlüğe konulan İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esasların 4’üncü maddesindeki şartları taşımak, Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) en az 60 puan veya 100 üzerinden en az 60 diploma notundan birine sahip olmak, görev yeri genel müdürlük olanların Kahramanmaraş nüfusuna, görev yeri ilçe olanların ise başvuru yaptıkları ilçe nüfusuna kayıtlı olmak, son müracaat tarihi itibariyle 30 yaşını geçmemiş olmak, görev yapacağı ilçede ikamet etmeyi kabul etmek şartları aranacak.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 25 - 30 Temmuz 2022 tarihleri arasında https:/maraskaski.gov.tr/ web adresi üzerinden online başvuru yapabilecekler.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar KPSS puanı ve diploma notu sıralaması esas alınarak, her bir pozisyon için sınav hakkı kazanacak 6 adaydan; 3’ü KPSS puanına, 3’ü ise diploma notuna göre çağrılacak. Sıralamaya giren adaylar için yazılı ve/veya sözlü sınav yapılacak.