Çıtak: “Cep telefonu şebekelerinde ciddi sorun yaşıyoruz”

Ekinözü ilçesi Akpınar mahalle muhtarı Ahmet Çıtak, GSM şebekeleri ile görüşmelerde ciddi sıkıntı yaşandığını belirterek, “Cep telefonundan ambulansı aramak bile şansa kalmış” dedi.

Bölgede hizmet veren 3 GSM operatöründe de benzer sorunlar yaşandığını dile getiren Muhtar Ahmet Çıtak, şunları söyledi:

“Bir iki ay öncesine kadar, tüm GSM operatörleri bölgemizde gayet sağlıklı hizmet veriyorlardı. Son bir iki aydır, günün belirli saatlerinde telefon görüşmesi yapamaz hale geldik. Ülkemizde hizmet veren 3 GSM operatörü de birbirinden farklı değil. Üstelik mahalle merkezimizin 2 km doğusunda ve 4 km kuzeyinde verici istasyonları bulunuyor. Verici istasyonlarının dümdüz ovada neden hizmet veremediği konusunda yetkililerden açıklama bekliyoruz. Eğer bakım gecikmesi ise, lütfen bir an önce yapsınlar.”

Telefon görüşmelerini, evlerindeki internetle ancak wi-fi bağlantısı üzerinden yapabildiklerini ifade eden Çıtak, “Diğer taraftan Ekinözü- Elbistan karayolunda, İçmeceler turizm sezonu açıldığından dolayı çok yoğun araç trafiği yaşanıyor. Özellikle hafta sonları, yüzlerce değil, binlerce araç geçiyor. Allah göstermesin bir kaza durumu olsa, cep telefonundan ambulans çağırmak şansa kalmış. Hep cep telefon abonelik ücreti yatırıp, hem de görüşmelerimizi kablolu internet üzerinden whatsapptan ile yapmak zorunda kalıyoruz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone şirketlerinin bölgemizdeki vericilerinin durumun gözden geçirmelerini ve eskiden olduğu gibi kaliteli hizmet sunmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

22 Tem 2022 - 16:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel