Yeniledikleri mazgalları çalınmasın diye kaynaklıyorlar

Elbistan’da son dönemde hırsızların çaldığı mazgallar yenilenirken, tekrar çalınmasını önlemek için kaynakla sabitleme yönetimine başvuruluyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da, mazgal hırsızlığı arttı. Cadde ve sokaklardaki yağmur ızgarası ve mazgallar, hırsızlar tarafından yerinden sökülerek çalınıyor. Kilolarca ağırlıktaki mazgalların çalınması, kazalara da davetiye çıkarıyor. Mazgalların olmadığını fark edemeyen sürücüler, araçları ile çukura düşmekten kurtulamıyor. Bu nedenle yaşanan kazalarda, araçlar ciddi hasar görüyor. Elbistan Belediyesi ekipleri, yenilenen mazgalların insan gücü ile yerinden kaldırılıp götürülememesi için zemine kaynaklamaya başladı.

Bu çalışmaları gören vatandaşlar ise, mazgal hırsızlarına tepki gösterdi. Her bir mazgalın yenilenmesinin binlerce liralık külfet getirdiğini ifade eden vatandaşlar, “İlçede yüzlerce mazgal çalınmış. Araçlar ya da yayalar fark etmediği zaman çukura düşüyor. Yaralanmalar ve kazalar meydana geliyor. Milli servet bu. Parası hepimizin cebinden çıkıyor. Belediye ekipleri de çalınmasın diye kaynakla tutturuyorlar. İnşallah bu sayede tekrar çalınmasının önüne geçilir” diye konuştular.

 

21 Tem 2022 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel