Avcı eğitim kursu düzenlenecek

Elbistan Dulkadiroğlu Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Haydar Doğan, avcılara yönelik olarak avcı eğitim kursu düzenleyeceklerini söyledi.

Elbistan Dulkadiroğlu Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Haydar Doğan, Elbistan Halk Eğitimi Merkezi ve Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ortaklığında avcılara yönelik olarak avcı eğitim kursunun 25 Temmuz’da başlayacağını belirtti.

Başkan Doğan, kursa katılmak isteyen avcıların, Dr. Hasanbey Caddesi üzerindeki dernek binasına gelerek, başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

Doğan, “Elbistan Halk Eğitimi Merkezi ve Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ortaklığında düzenleyeceğimiz kursumuzda, avcılıkla ilgili konularda kursiyerlere eğitim verilecek. Sağlık bilgisi, ilk yardım, av silahlıları ve uygulaması, avcılığın tarihi felsefesi ve özü, av için gerekli bilgiler, avcılıkta ahlaki bilgiler, ekoloji bilgisi ve çevrenin korunması ve yurdumuzda av hayvanları başlıkları gibi konular işlenecek. Eğitim süresinin tamamlanmasının ardından kursiyerler, gördükleri derslerden ve avcılık atıcılık mevzuatını kapsayan sınava tabi tutulacaklar. Sınavı kazananlar 'Avcı Eğitim Belgesi' almaya hak kazanacaklar” dedi.

 

21 Tem 2022 - 17:25 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel