342 bin adet ücretsiz ders kitabı dağıtılacak

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, 34 bin öğrenciye ücretsiz dağıtılacak ders kitaplarının kente ulaşmaya başladığını söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Toplamda 342 bin adet ücretsiz ders kitabı dağıtılacağını belirten Çetin, yardımcı kaynakların da ücretsiz şekilde aynı kapsamda okullar açıldığında sıralarda olmasının planlandığını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığının 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilere dağıtacağı ücretsiz ders kitapları Elbistan’a gelmeye başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce oluşturulan depoda tasnif edilen kitapların sayısının 250 bin adet olduğunu ifade eden Çetin, “Bu rakam, önümüzdeki günlerde gelecek partiyle birlikte 342 bin adede ulaşacak” dedi.

Öğrencilerin, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde kitaplarını sıralarının üzerinde bulacağını hatırlatan Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Milli Eğitim Bakanlığımızın sürdürdüğü ücretsiz ders kitabı dağıtımı kapsamında özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören yaklaşık 34 bin öğrencimiz için hazırlıklarımız başladı. İlçemize toplamda 342 bin adet kitap dağıtımı öngörülüyor. Bu ders kitaplarımızın şuana kadar 250 bin adedi ilçemize ulaştı. Depomuzda arkadaşlarımızla birlikte tasnif işlemlerine başladık. Elbistan Ders Kitabı Dağıtım Komisyonu olarak, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da sorunsuz şekilde dağıtımın gerçekleştirilmesi için tüm tedbirleri aldık” şeklinde konuştu.

20 Tem 2022 - 18:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel