Yaza damga vuracak festivalde geri sayım başladı  

Elbistan Belediyesi’nin düzenlediği ve birbirinden ünlü 10 sanatçının sahne alacağı Elbistan Festivali, yüz binleri sahne önünde, milyonlarca kişiyi de sosyal medyada buluşturacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Elbistan Festivali için geri sayımın başladığını belirterek, “Kentimizi müzik, eğlence, alışveriş ve hediye yağmuru saracak” dedi.

Tam anlamıyla yıldızlar geçidine sahne olmaya hazırlanan Elbistan Festivali’ne sayılı günler kaldı. Eğlence, kültür ve sanatın zirve yapacağı kentte, 24 Temmuz’da başlayacak Elbistan Festivali öncesinde hummalı bir çalışma sürdürülüyor. Bir hafta boyunca yıldızların doyumsuz konserlerine ev sahipliği yapacak olan Elbistan, ziyaretçi yoğunluğu ile ekonomide canlılığı artırırken; özellikle de sosyal medyada da milyonlarca kişiden oluşan bir kitleye ulaşarak şehrin marka değerinin tanıtılmasında ciddi bir kazanım elde edecek.

Festivale, Demet Akalın, Murat Ceceli, Buray, Velet, Haluk Levent, Ali Kınık, Derya Uluğ ve Koray Avcı gibi milyonlarca hayran kitlesi bulunan sanatçılar katılacak. Demet Akalın’ın sosyal medyada 10 milyon takipçisi bulunuyor. Haluk Levent ve Mustafa Ceceli’nin ise 3’er milyon takipçisi var. Derya Uluğ, Koray Avcı ve Buray da 1 milyondan fazla takipçiye sahip sanatçılar. Tüm sanatçılar, yaklaşık 17 milyon kişilik bir kitleye hitap ediyor. Festivalde sahne alacak bu sanatçıların her paylaşımı, sosyal medya kullanıcıları tarafından adım adım takip ediliyor.

Âşık Mahzuni Şerif anısına düzenlenecek Elbistan Festivali’nde sahne alacak sanatçıların sosyal medyadaki potansiyeline dikkati çeken Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, hem katılımcı hem de izleyici bakımından bu yazın en iddialı organizasyonuna ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Üst düzey bir koordinasyon ve profesyonel ekiple festival hazırlıklarını sürdürdüklerini anlatan Başkan Gürbüz, “Yüz binleri müziğin ritmi ile buluşturmak için gün sayıyoruz. Geçtiğimiz yıl yaşanan coşkunun bu yıl daha da artmasını bekliyoruz. Biz, bu festivali sadece alana geleceklerden ibaret görmüyoruz. Misafir edeceğimiz sanatçılarımız, sosyal medyayı çok etkin kullanan isimler. Yaklaşık 17 milyon kişiden oluşan bir takipçi sayısına sahipler. Dolayısıyla da Elbistan’la ilgili de bir etkileşim ve paylaşım içinde olacaklar. Bu da; şehrimizin 17 milyon kişiye birden tanıtılması anlamına geliyor. Böylece şehrimizin tanıtımında da çıtayı zirveye yükseltmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Elbistan Festivali’nin, katılımcılara sıfır kilometre otomobil sahibi olma şansı da sunacağını anımsatan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Elbistan Festivali’ni, sadece müzik ya da konser organizasyonu olarak planlamadık. Yerel esnafımız bu süreci en güzel şekilde değerlendirsin ve kazançlarına yansısın istiyoruz. Sadece yerel esnafımızdan alışveriş yaparak sıfır kilometre otomobilin yanı sıra binlerce hediye dağıtılacağı bir çekilişimiz var. Elbistan’ın her şeyin en iyisine layık olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Sadece bölge halkımızı değil, ülkemizin 4 bir yanındaki sanatseverleri hem ticaret hem hem de müziğin bir arada olacağı Elbistan Festivali’nin heyecanına ortak olmaya bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.