İmam Hatip Lisesi’nin ortaokul kısmına sınavla öğrenci alınacak

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ortaokul proje kısmında eğitim görecek öğrencileri belirlemek amacıyla okula kabul sınavı yapılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ortaokul proje kısmı, yeni öğrencilerini bekliyor. Toplam 60 kontenjan için okula kabul sınavı yapılacak. 30 Temmuz’da yapılacak sınava, 4.sınıftan 5.sınıfa geçen öğrenciler başvurabilecek.

Okula kabul sınavı ile ilgili olarak, değerlendirmelerde bulunan sınav sorumlusu Alper Karcıoğlu, “Birçok imkan ve etkinliğin sunulduğu okulumuz, teveccüh gösteren kıymetli veli ve öğrencileri bekliyor” dedi.

Sınava katılım için son başvuru tarihinin 28 Temmuz olduğunu dile getiren Karcıoğlu, “2022-2023 eğitim öğretim yılı ortaokul öğrenci kabul sınavı 30 Temmuz 2022 saat 10.00’da okulumuzda yapılacaktır. Sınava 4.sınıftan 5.sınıfa geçen öğrenciler başvuru yapabilecektir.

Özel öğrenme grupları, takvimlendirilmiş kazanım belirleme sınavları, süreç odaklı rehberlik faaliyetleri, kültür gezileri, okul içi ödüllü yarışmalar, bilişim laboratuarı, robotik kodlama kursu, müzik sınıfı, zeka oyunları sınıfı, kapalı spor salonu, LGS' ye yönelik mantık, muhakeme geliştirme çalışmaları, manevi gelişim üzerine kurgulanmış özel ortamlar, bisiklet kulübü, doğa gezisi ve gözlem kulübü ile daha birçok etkinlikle en önemlisi özlemle siz sevgili öğrencilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.