10. Ufka Yolculuk ödülleri sahiplerini buldu

Server Yaşam Vakfı tarafından Türkiye genelinde organize edilen Elbistan’da da Elbistan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği'nin ilçel organizasyonunu üstlendiği 'Sağlıklı Düşünmek' konulu 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın il ödülleri, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Server Yaşam Vakfı tarafından Türkiye genelinde organize edilen; Elbistan’da da Elbistan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği’nin İl organizasyonunu üstlendiği "Sağlıklı Düşünmek" konulu 10. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın İl ödülleri sahiplerini buldu.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleşen program Pençe-Kilit Harekat Bölgesinde şehit düşen Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Yıldırım için okunan Fatiha’nın ardından Hafız Bekir Büyükkurt’ un Kur’an tilaveti ile başladı.

Programın açış konuşmasını yapan MERDAN Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Pak: “ Ülke genelinde Server Yaşam Vakfı, ilimizde MERDAN Ahlak Kültür ve Çevre Derneği tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen “sağlıklı düşünmek” temalı ufka yolculuk bilgi ve kültür yarışması ödül törenine hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. MERDAN Ahlak Kültür ve Çevre Derneği çeyrek asrı aşan bir süredir şehrimizde önemli faaliyetlere imza atmış bir sivil toplum kuruluşudur.

Bu çerçevede ülke genelinde faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının proje ortağı olarak çok çeşitli faaliyetleri şehrimize kazandırmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Ersoy Kaba ise yaptığı açıklamada; “Türkiye genelinde 880 bin yarışmacının katıldığı Ufka Yolculuk 10 Bilgi ve Kültür Yarışmalarında; ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde ilimizden yaklaşık 28 bin öğrenci ter döktü. 12 Haziran 2022 Pazar günü yapılan 2. online sınavı sonucunda ilimizden Türkiye genelinde ilk 50’ye 5 yarışmacımız girerek büyük bir başarı elde etmişlerdir. Öncelikle dereceye giren kardeşlerimiz olmak üzere tüm yarışmacılarımızı tebrik ediyoruz.

Kaybedeni olmayan, katılan herkesin kazandığı bu yarışmada Türkiye geneli ödüllerinin yanı sıra Kahramanmaraş’ta her kategoride ilk 10’ a giren, toplamda 40 yarışmacılarımızı çeşitli miktarlarda para ödülü ile ödüllendiriyoruz” dedi.

Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesinin ardından çekilen aile fotoğrafı ile ödül töreni sona erdi.

Yarışmada; ilkokul kategorisinde Çiçek İlkokulu öğrencisi Belinay Kaya Türkiye 15.’si, Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi öğrencisi Sevda Yılmaz ise Türkiye 35.’si oldu. Ortaokul kategorisinde ise Nurhak Ortaokulu öğrencisi Beren Palta Türkiye 5.’si oldu.