Motosiklet tutkunları Elbistan’da buluştu

Elbistan Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği etkinlik, Türkiye’nin birçok şehrinden motosiklet tutkunlarını kentte buluşturdu.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Pınarbaşı mesire alanında gerçekleşen buluşmaya katılan motosiklet tutkunları ve doğaseverler, Ceyhan Nehri’ne nazır kamp alanı oluşturdu. Çadırları ile karavanları ile buluşmaya katılanların birbirinden özel motosikletleri ise; mesire alanına gelen vatandaşların büyük ilgisini çekti. Motosikletleri inceleyen vatandaşlar, özellikleri hakkında sahiplerini soru yağmuruna tuttu.

Etkinlikle ilgili olarak bilgi veren Elbistan Motosiklet Kulübü Başkanı Yusuf Eren, katılımlarından dolayı motosiklet sevdalılarına teşekkür etti.

Elbistan’da bundan sonraki süreçte de bu tür programları düzenlemeye devam edeceklerini belirten Eren, “Yaklaşık 12 ilden katılım sağlayan 250 motorcu ve 400’e yakın misafirimizi ağırladık. Misafirlerimize, Ceyhan Nehri’nin güzelliğini ve kentimizi tanıtma imkanı bulduk. Çok güzel bir etkinlik oldu. Hemşerilerimiz açısından da farklılara imza attık” dedi.

Elazığ’dan gelen motosiklet tutkunu Muzaffer Gürtaş ise, “Elazığ’ın Ağın ilçesinde Motofest düzenlenmişti. Yusuf Başkan da burada bizlerin konuğu oldu. Bugün de bizler, iade-i ziyarette bulunduk. Çok memnun olduk. Yer, mekan mükemmel. Tekrarını da bekliyoruz. İnşallah tekrar geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu da, Motofest 2022 ile Doğu Anadolu’da bir ilke imza attıklarının altını çizdi.

İl dışındaki ilk programlarını Elbistan’da yaptıklarını dile getiren Başkan Uslu, “Ağın’da bir motosiklet festivali yaptık. Doğu Anadolu’da bir ilke imza attık. Çok da görkemli bir festival oldu. Festival, bizim kocaman bir ailemizin oluşmasını sağladı. Ağın festival alanımız Türkiye’de bir ilk oldu. Keban Barajında bir yarımadada gerçekleştirdik. Festivalimizde 650 motosiklet tutkununu ağırladık. 48 ilden katılım sağlandı. En uzak illerden Manisa Salihli, Rize, Trabzon Sürmene ve Sivas özellikle yakın bölgelerin tamamı eksiksiz katıldı.

Motosiklet tutkusu çok farklı. Dört teker bedeninizi iki teker ise ruhunuzu taşır. Çok güzel dostlukların olduğu bir ailemiz var. İnşallah bunu devam ettireceğiz. İl dışındaki ilk etkinliğimiz Elbistan’da oldu. Çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. İnşallah daha sonra yine geleceğiz” şeklinde konuştu.