6 mahallede elektrikler kesilecek

Akedaş Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, bakım onarım çalışması nedeniyle Elbistan’a bağlı 1’i merkez ve 5’i de kırsal olmak üzere 6 mahallede elektrik kesintisine gidileceğini yapılacağını duyurdu.

Akedaş’tan yapılan duyuruya göre, Elbistan’a bağlı Battalgazi Mahallesi’nde 18 Temmuz Pazartesi günü 09.00 ile 15.00 saatleri arasında elektrik kesintisine gidileceği belirtildi. Ayrıca, aynı gün Demircilik Mahallesi’nde de 08.30 ile 15.00 saatleri arasında bakım çalışması nedeniyle elektrik verilemeyeceği kaydedildi. Türkören, Aksakal, Beştepe ve Yalıntaş Mahalleleri’nde de aynı saatler arasında 21 Temmuz Perşembe günü elektriklerin kesileceği bilgisine yer verilen duyuruda; kesinti süresince; vatandaşlardan elektrik ile çalışan cihazlarını devreden çıkartması istendi.

Ayrıca, yapılacak çalışmaların programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği, jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayrıcını açmaları, detaylı bilgi almak ve herhangi bir sorundan kaynaklanan problemler için 186 Akedaş elektrik arıza hattını aramaları hatırlatıldı.