Şehitler, kabirleri başında dualarla yâd edildi

Elbistan’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, şehit kabirleri ziyaret edildi.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Harp Malulü Şehit ve Gaziler Derneği’nde başlayan program, Hocazade ve Gariplik Mezarlığı’nda bulunan şehit kabirlerinin ziyaretiyle sürdü. Anma etkinliklerine Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet tıraş, kurum amirleri, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı. Tek tek ziyaret edilen şehitlerin kabri başında Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu. Kaymakam Demir, Belediye Başkanı Gürbüz ve katılımcılar, şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, kabir ziyaretleri sonrasında yaptığı değerlendirmede; milletin topyekun bir şekilde darbeci hainlere karşı şanlı bir direniş gösterdiğini söyledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün bu yılki ana temasının ‘Türkiye Aşkına’ olduğunu belirten Kaymakam Demir, “Kaymakam Demir, “6 yıl önce ülkemizin geleceğine kast eden hain kalkışmada aziz milletimiz, sel olup meydanlara akmış ve darbecilerin karşısına tek yumruk ve tek yürek olarak çıkmıştır. Aziz milletimizin Türkiye aşkına yazdığı şanlı destanın 6. yılında şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde; vatanımıza ve demokrasimize göz diken hainlere fırsat vermeyen kahramanlarımızı ve gazilerimiz saygıyla anıyoruz” dedi.
Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, “15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize, birlik ve beraberliğimize kasteden terör örgütü FETÖ'nün kalkışmasına karşı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına kulak vererek meydanlara çıkan milletimiz hainlere unutulmayacak bir ders verdi. Türkiye'nin önüne set çekmek isteyenler Allah'ın izniyle bu imkana bir daha asla kavuşamayacaktır. Ülkesi, bayrağı ve demokrasi için can vermiş tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor; kahraman gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.
AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş da, 15 Temmuz gecesi hainler, hürriyet aşığı bu millete zincir vurmayı tekrar denediler ve hamdolsun başaramadılar. O gece darbecilere direnmek için sokaklara, meydanlara, saldırganların yöneldiği her yere akın akın koşan ve hain planları bozan vatandaşlarımızın her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet, gazilerimize de uzun ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.