Halk Gecesi, türkü ve halaylarla şölene dönüştü

Nurhak Kaymakamlığı ve Nurhak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenen Halk Gecesi’nde katılımcılara müzik ziyafeti sunuldu. Halaylarla renklenen özel gecede, katılımcılar keyifli ve unutulmaz anlar yaşadı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak Kaymakamlığı ve Nurhak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün organize ettiği Halk Gecesi, Nurhak İlkokulu bahçesinde yapıldı. Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür, Nurhak Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Serhat Karahan, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Nurhaklının iştirak ettiği etkinlik büyük ilgi gördü.

Halk Gecesi’nde sahne alan Nurhak Halk Eğitimi Merkezi Korosu, en güzel türküleri Nurhaklılar için birlikte seslendirdiler. Yöresel türküler ve ezgilerin yanı sıra geniş bir repertuarın sunulduğu gecede dinleyiciler keyifli ve unutulmaz bir gece yaşadı.

Koronun seslendirdiği ezgilere hep bir ağızdan eşlik eden katılımcılar, bağlamaların tellerlinin yankılandığı gecede eşsiz bir türkü ziyafetine ortak oldu. Hareketli türkülerle birlikte coşan vatandaşlar, çektikleri halaylarla da programa renk kattı. Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür de vatandaşlarla birlikte halay çekti. Nurhak Halk Eğitimi Merkezi Korusu, gece sonunda performansları ile büyük alkış aldı.

Etkinlikle ilgili değerlendirme yapan Nurhak Kaymakamı Ferhat Gür, emek veren katılan herkese teşekkür etti.

Kaymakam Gür, “Halk Eğitimi Merkezimizin korosunun yöremizden ve ülkemizin değişik yörelerinden seslendirdikleri Nurhaklı vatandaşlarımızla birlikte dinledik. Barışı, sevgiyi, kardeşliği ve birliği anlatan ezgilerle kimi zaman hüzünlendik bazen de neşelendik. Halaylarla da programımıza renk kattık. Halk Eğitimi Merkezimizin değerli kursiyerleri ve onlara yol gösteren kıymetli öğretmenlerimizin gayret ve çabalarıyla hazırlanan bu gecede, birliğimizi ve beraberliğimizi bir kez gecemizde emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

14 Tem 2022 - 17:19 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel