Kur’an kursu öğrencileri 15 Temmuz’u hem yaşadı hem yaşattı

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi’nde (HEM) açılan Kur’an kursuna katılan çocuklar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6.yıl dönümü kapsamında özel bir program düzenledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Battalgazi Mahallesi Kur’an kursundaki programda; darbe gecesinin en büyük kahramanlarından biri olan şehit astsubay Ömer Halisdemir başta olmak üzere tüm şehitler için dualar edildi. Halisdemir’in şahadet şerbetini içtiği o anlar, çocuklar tarafından canlandırıldı. FETÖ’nün hain kalkışmasının yaşandığı geceyi hem yaşayan hem de yaşatan çocuklar, şiirler okudu ve çeşitli gösteriler sundu.

Programda konuşan Kur’an kursu eğitmeni Ayşe Çiflikli,  “Çok değil yakın bir tarihte bundan 6 yıl önce 15 Temmuz gecesi ülkemiz hain bir darbe gecesine tanıklık etmiştir. Allah'ın izni şehitlerimizin ve gazilerimizin mücadelesiyle ve milletimizin duasıyla elhamdülillah bu kalkışma başarısız olmuştur.  Bizler Çanakkale Savaşı'nı görmedik, Kurtuluş Savaşı’nı da görmedik; fakat 15 Temmuz darbe gecesine tanıklık ettik” dedi.

Çiflikli, “bizler küçükken Çanakkale destanı ile Kurtuluş Savaşı destanı ile ve ecdadımızın birçok destanı ile milli ve manevi değerlerimizi tarihimizden öğrendik ve şimdi sıra bizde. Bu destanların arasına 15 Temmuz destanını da katarak çocuklarımıza, öğrencilerimize ve gençlerimize anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki onlarda vatanına milletine dinine ve bayrağına bağlı bir nesil olsunlar. Şimdi o öğrencilerim 15 Temmuz gecesini hem yaşayıp hem de yaşatmak için özel bir program düzenlediler” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin performansları, katılımcı ve davetlilerden tam not aldı.

14 Tem 2022 - 17:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel