15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlik programı belli oldu

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016’da kalkıştığı darbe girişimi ve bu kalkışmaya karşı tarihte eşine az rastlanacak şanlı direnişin 6.yıl dönümü dolayısıyla Elbistan’da çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir,  milletin, ülkenin istiklaline ve istikbaline bir kez daha sahip çıktığı gün olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde düzenlenecek etkinliklere tüm Elbistanlıları davet etti.

Kaymakam Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümü ve düzenlenecek etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı sonrasında meydanları dolduran milletin 6 yıl önce gerçekleştirilen ihanet girişimine geçit vermediğini söyledi.

Türk milleti, karanlık gecede ülkenin istiklaline ve istikbaline bir kez daha sahip çıktı’ diyen Kaymakam Demir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 6.yıl dönümünün ana temasının ise ‘ Türkiye Aşkına’ olarak belirlendiğini söyledi.

Kaymakam Demir, “Ülkemizin geleceğine kast eden hain kalkışmada aziz milletimiz, sel olup meydanlara akmış ve darbecilerin karşısına tek yumruk ve tek yürek olarak çıkmıştır. Bizi hedeflerimizden alıkoymak,  milli birlik ve beraberliğimizi yıkmak, demokrasimizi yok etmek isteyen şer odakları her zaman olacaktır.  Ancak şanlı tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olan aziz Türk milleti, ülkemizin güvenliğine, birlik ve beraberliğine, milli iradesine yönetilen her türlü girişime dün olduğu gibi, bugün ve yarın da asla izin vermeyecektir. 15 Temmuz destanı ile aziz milletimiz, demokrasiye inancını ve kendi iradesi üzerinde hiçbir güç tanımadığını, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için her daim kararlılıkla mücadele edeceğimizi bütün dünyaya göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta milli irademize ve demokrasimize sahip çıkmak için gövdesini siper edenler olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Kaymakam Demir, “Elbistan’ımızda 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması, milli şuurun güçlendirilmesi, şehitlerimizin hatırasının yâd edilmesi amacıyla bir dizi etkinlik düzenleyeceğiz. Şehitlerimizin kabir ziyaretleri ile başlayan programımız, saat 20.00’de Dulkadiroğlu Caddesi’nde devam edecek. Bu programda da 15 Temmuz’un ruhuna uygun olarak Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim tilaveti okunacak. Sanatçı Harun Beyaz’ın ezgi dinletisinin ardından da programımızı tıpkı 6 yıl önce olduğu gibi camilerimizden okunacak sala ile sonlandıracağız. Tüm hemşerilerimizi, etkinliklerimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.