Lise öğrencisinin intiharı ile ilgili 5 görevli açığa alındı

  Nurhak’ta, lise son sınıf öğrencisi Furkan Kurt’un, okulun sistemine girerek notlarında değişiklik yaptığı için hakkında tutulması akabinde bunalıma girip yaşamına son verdiği iddiasıyla ilgili başlatılan idari soruşturmada okul müdürü ve yardımcılarının da yer aldığı 5 görevlinin açığa alındığı bildirildi.

Açığa alınan okul müdürü, 3 müdür yardımcısı ve rehber öğretmenin, tedbiren başka okula görevlendirileceği öğrenildi.

13 Haziran’da meydana gelen olayda, Nurhak Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören son sınıf öğrencisi Furkan Kurt (18), hakkında okulun sistemine girerek notlarını ve devamsızlık bilgilerini değiştirdiği iddiasıyla tutanak tutuldu. Bu durumun ardından Tatlar Mahallesi’ndeki evine giden Kurt, ağaca kendisini asarak yaşamına son verdi.

Kurt’un intiharının ardından Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da idari soruşturma başlatıldı. Yaklaşık 1 ay süren idari soruşturmanın ardından okul müdürü, 3 müdür yardımcısı ve rehber öğretmen açığa alındı. Görevlilere, maaş kesintisi ve kınama cezası verildi. Müdür, müdür yardımcıları ve rehber öğretmenin, tedbiren ilçe dışındaki başka okullara görevlendirileceği belirtildi.

Furkan Kurt’un ailesinin başvurusu doğrultusunda başlatılan adli soruşturma ise sürüyor.