Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yönetim değişikliği

  İlçemizin köklü okullarından biri olan Elbistan Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürlüğünde değişiklik yapıldı. Daha önce farklı kurumlarda okul müdürü olarak çalışan Murat Pamuk Proje Anadolu İmam Hatip Lisesine atandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Yeni okul müdürü Murat Pamuk, süreçle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; daha önce halkımızın teveccühleriyle bugüne gelen kurumun bundan sonraki süreçte de eğitim alanında en iyi hizmeti sunmak için seferber olacağını belirtti.

Pamuk, ilk etapta eksiklik ve gereksinimlerin yaz boyunca tamamlanıp yine temmuz ayında yapılacak ortaokul kabul sınavlarıyla 5.sınıflardan itibaren her kademeye öğrenci alınacağını bildirdi.

Ayrıca LGS sonuçlarına göre de öğrencilerimizin tercihleri arasında Fen ve Sosyal Bilimler Proje kısmını muhakkak tercih etmeleri gerektiğini ifade eden Pamuk, 9.sınıf proje öğrenci alım kontenjanın 90 öğrenciyle sınırlı olduğunu belirtti.

Okul müdürü Pamuk, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordinasyon içinde bu kulvardaki tüm paydaşlarla iletişim halinde bulunarak kısa zamanda iddialı bir okul olmak için kurumsal enerjilerini en üst seviyede tutacaklarını sözlerine ekledi.

 

Murat Pamuk kimdir?

 

1980 yılında Elbistan da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elbistan’da tamamladı. 1997 yılında Elbistan İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Akabinde Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü Öğretmenliği bölümünde Lisans eğitimini tamamladı ayrıca 2013 yılında Medya İletişim bölümünde de ön lisans eğitimi aldı. 2013 yılda eğitim yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2005 yılında öğretmen olarak göreve başladı. 2015 yılında Kalealtı Haluk Gökalp Kılınç Ortaokuluna okul müdürü olarak görevlendirildi. 2015-2018 yılları arası Şehit Teğmen Harun Kılınç Ortaokulunda okul müdürü olarak çalıştı. 2022 yılında ise Cumhuriyet Ortaokulunda okul müdürlüğü yaptı. Evli iki çocuk babasıdır.