Gençlere ücretsiz Müzekart

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 18-25 yaş arasındaki tüm gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri “Müzekart GNS” dağıtacaklarını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu, 18-25 yaş aralığındaki gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri “Müzekart GNS” vereceklerini söyledi.

Kartların “gencnesever.com” internet sitesinden alınabileceğini dile getiren Kasapoğlu, “Yaz dönemi için yurtlarımızı ücretsiz olarak açtık, şimdi de müzeleri ücretsiz hale getiriyoruz. 18-25 yaş aralığındaki tüm gençlere, müze ve ören yerlerine tamamen ücretsiz girebilecekleri bir Müzekart GNS hediye ediyoruz. Gençler yola çıkacak, konaklamalarını 81 ilimizdeki yurtlarda yapacaklar ve bu seyahatlerinde bakanlığımızın misafiri olarak, Galata Kulesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Resim Heykel müzesi, Pamukkale Travertenleri, Zeugma Müzesi gibi 300’den fazla müzeyi ziyaret edecekler” ifadelerini kullandı.

 18-25 arası gençlerin, Elbistan Şehir Müzesi dahil olmak üzere ülkenin diğer yerlerinde tarihe ve kültüre yolculuk yapmalarını sağlayan Müzekart GNS dijital kartı, internetten kaydolma imkanı var. Ücretsiz müzekart kayıt formunu doğru ve eksiksiz şekilde dolduran gençler, telefonlarına indirecekleri “ Türkiye’nin Müzeleri” uygulaması üzerinden sisteme giriş yaparak karekod alanından Müzekart GNS’ni kontrol edebilirler.

13 Tem 2022 - 16:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel