Özdemir, “İl listesinde Elbistan en üst yerde olur”

Elbistan Kaymakamlığı’nca düzenlenen geleneksel bayramlaşma programında konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Elbistan’ın il olmasıyla ilgili, “Cumhurbaşkanımız ve ittifak ortağımız MHP, bir karar verip harekete geçerse o listede Elbistan en üst yerde olur” dedi.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakamlığı’nca düzenlenen geleneksel bayramlaşma programında konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Elbistan’ın il olmasıyla ilgili, “Cumhurbaşkanımız ve ittifak ortağımız MHP, bir karar verip harekete geçerse o listede Elbistan en üst yerde olur” dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla Elbistan Kaymakamlığı’nca geleneksel bayramlaşma programı düzenlendi. Hükümet konağı bahçesinde Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kayhan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, MHP Elbistan İlçe Başkanı Üzeyir Bostan, kurum müdürleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, tüm Elbistanlıların Kurban Bayramını tebrik etti.

Kaymakam Demir, “Kurban Bayramı’nın ilçemize, bölgemize, ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Coğrafyamız ve dünyamız zor zamanlardan geçiyor. Bu zor zamanlarda Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin; birliğimiz ve dirliğimiz bozulmasın. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor; aileniz ve sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar diliyorum” dedi.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, MHP Elbistan İlçe Başkanı Üzeyir Bostan da birer konuşma yaparak katılımcıların ve Elbistanlıların bayramını kutladı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, “Huzur ve sağlık içerisinde Kurban Bayramına gireceğiz. Rabbim, ülkemize birlik ve beraberliğimizi bozacak her türlü sıkıntıyı defetsin. Milletimiz payidar olsun. Bugün Göksun’da şehit kardeşimizi ebediyete uğradık. Ordumuzun muzaffer olmasını ve tüm askerlerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamamasını temenni ediyorum. Rabbim onları esirgesin.

Elbistan, her geçen gün kalkınıyor; büyüyor ve gelişiyor. Kendi kabuğunu kıran bir hale geldi. Yakın zamanda da inşallah büyük müjdeli haberler alacağımıza inanıyorum. Herkesin bayramını tebrik ediyorum. Belediye olarak bayramın sonuna kadar sahada olacağız. Vatandaşlarımızdan kurban ibadetlerini yerine getirirken kesim alanlarını tercih etmelerini istiyorum. Kentin sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için alınan tedbirlere uyalım diyorum” şeklinde konuştu.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir de, Elbistan’ın il olması konusuyla konuşmasına başladı.

Özdemir, Elbistan’ın il olmayı hal ettiğinin altını çizerek, “2017 yılında, cumhuriyetin 100.yılı dolayısıyla 100 il projesi vardı. Fakat hayata geçmedi. 6-7 ay önce Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bey, bunun olmasının uygun görülebileceğini zikretmişti. Geçenlerde de Ahlat’ta da genel başkan yardımcımız zikretti. Fakat bir gün sonra açıklamasını düzeltti. Bu proje o zaman konuşulmuş ama gerçekleşmesi zor görüldüğü için askıya alınmıştı. O proje hayata geçecekse onlardan biri Elbistan olacak. Sadece o projenin hayata geçmesi şuanda konuşulmuyor. Gündeme gelmiş bir görüşme olmadı. Cumhurbaşkanımız ve ittifak ortağımız MHP, bir karar verip harekete geçerse o listede Elbistan en üst yerde olur. Elbistan bunu zaten hak ediyor” ifadelerini kullandı.

Ekonomiyle ilgili atılan adımlardan bahseden Özdemir, çiftçilere alım garantili ekim modeli sunacaklarına değindi.

Özdemir, “Üretim modelinin 2 ayağı var. Enerji ve gıda. 1 Ocak’tan itibaren Sakarya doğal gaz hattını ülke içine vereceğiz. Yüzde 30 oranında yerli kullanacağız. Elektriği de yerli doğal gazdan üreteceğiz. Elektrikli otomobili piyasaya süreceğiz. Elektriği uygun hale getirerek bu konudaki cari açığımızı kapatmayı planlıyoruz. Enerji ile bu adımları attığımızda yıllık 65 milyar dolar cebimizde kalacak.

Gıdayla ilgili de bütün tarım ürünlerinde alım garantisi vereceğiz. Çiftçimize hangi alanda neyi üreteceğinde yol göstereceğiz; ürününe de alım garantisi vereceğiz. Ani fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Teşviklerimizi ve desteklerimizi ürün alımında vereceğiz. Türkiye’de ne kadar ne üretildiğini bileceğiz” bilgilerini aktardı.

Özdemir, Kahramanmaraş ve ilçelerin sorunlarının çözümünde muhalefet-iktidar ayrımı olmadan aynı paydada buluşabileceklerine vurgu yaparak sözlerini tamamladı.

Program, katılımcıların protokol üyeleri ile bayramlaşmasıyla sona erdi.

 

 

08 Tem 2022 - 20:32 - Güncel