Jandarma ve polis ekiplerinden müşterek trafik denetimi

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde müşterek olarak denetimlerde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde müşterek olarak denetimlerde bulundu.

Denetimlerde, ‘Bayramınız kemerli olsun, kemerim hep aklımda’ sloganıyla sürücülere emniyet kemeri kullanmaları ve trafik kurallarına uymaları önemle hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın, Kurban Bayramı tatilinde kara yollarında alınacak tedbirlere ilişkin 81 il valiliğine gönderdiği genelge doğrultusunda denetimler başladı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği ile İlçe Jandarma Komutanlığı’nın trafik timleri, artan trafik yoğunluğu doğrultusunda müşterek olarak uygulama yaptı.

İlçe girişinde oluşturulan kontrol noktasında durdurdukları araçların sürücüleri ve yolcuların bayramlarını tebrik eden jandarma ve polis ekipleri, genel trafik konularında bilgilendirmelerde bulundu.

Denetim ve uygulamaların bayram süresince devam edeceğini anımsatan jandarma ve polis ekipleri, sürücülere araç kullanırken emniyet kemerini takmaları, hız kurallarına ve trafik ışık kurallarına riayet etmeleri çocuklarını kesinlikle ön koltuğa oturtturmamaları arka koltukta ve çocuk bağlama sisteminde oturtturmaları konularında özellikle uyardılar.

08 Tem 2022 - 10:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel