Polisten bilgilendirme standı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği’nce; KADES uygulaması, UYUMA Projesi ile hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları bilgilendirmek amacıyla stant açıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Toplum Destekli Büro Amirliği’nce (TDP) Uzun Çarşı girişine kurulan stantta; şiddet olaylarının mağduru kadınların acil durumlarda kullanabileceği Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES), uyuşturucu bağımlılığının önüne geçilmesi için sürdürülen UYUMA Projesi ile dolandırıcılık, hırsızlık ve sahte para ile ilgili bilgilerin yer aldığı broşürler dağıtıldı.

Standa gelen vatandaşlara sözlü bilgilendirme de yapan polis ekipleri, aile içi şiddet konusunda mağdur kadınların her zaman yanlarında olduklarının altını çizdiler. KADES uygulaması ile tek tuşla ihbar imkanı sunulduğunu hatırlatan polis ekipleri, kadınlara ‘asla yalnız değilsiniz’ mesajı verdiler.

Stanttaki bir diğer dikkat çekilen konu ise uyuşturucu bağımlılığı oldu. Polis ekipleri "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesinin yanı sıra Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu'nun (UYUMA) tanıtımını yaptı.

Polis ekipleri, bayram öncesi artabilecek sahte para ve hırsızlık olaylarına karşı da alınabilecek önlemleri hem sözlü olarak dile getirdi hem de tedbirlerle ilgili broşürleri dağıttı.

Standa davet edilen vatandaşlar da polis ekiplerine, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.