Büyüktatlar 2. Yayla Şenliği, Yalnız Ardıç Yaylası'nda yapılacak

Büyüktatlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cuma Ceren, geleneksel Yayla Şenlikleri’nin ikincisini Yalnız Ardıç Yaylası’nda gerçekleştireceklerini söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Türkülerin dile geleceği ve halaylarla renklenecek şenlikte katılımcıları sürpriz hediyelerin beklediğini belirten Başkan Ceren, tüm Afşinli ve Elbistanlıları etkinliğe davet etti.

Büyüktatlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nce bu yıl ikincisi düzenlenecek Yayla Şenliği için geri sayım başladı. Bayramın 4.günü gerçekleşecek buluşma, birbirinden güzel etkinliklere sahne olacak. Şenlik, adını asırlık ardıç ağacından alan Yalnız Ardıç Yaylası’nda buluşacak. Şenlikte Afşin’in yetiştirdiği halk müziği sanatçısı Afşinli Hakan’ın yanı sıra çok sayıda ozan ve aşık da katılımcılara türkü dolu saatler yaşatacak.

Şenlikle ilgili olarak değerlendirme yapan Büyüktatlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cuma Ceren, birlik ve beraberliğin en güzel yansımasını Yalnız Ardıç Yaylası’nda yaşayacaklarını ifade etti.

2. Yayla Şenliği’nin, saat 10.00’da start alacağını bildiren Ceren, “Hemşerilerimizle buluşmak, bir arada olmak, eğlenmek, neşelenmek, birliğimizi pekiştirmek adına düzenlediğimiz Yayla Şenliğimizle ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Şenliğimizde Afşin’imizin yetiştirdiği değerli sanatçımız Afşinli Hakan sahne alacak. Ayrıca, yine bölgemizin değerli ozan ve aşıkları da türküler ve deyişlerle şenliğimize renk katacak. Afşin’imizin sahip olduğu tarihi, kültürel değerlerini yaşatmak, tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak için bu organizasyonu düzenliyoruz. Yayla şenliklerinin birlik ve beraberlik açısından çok önemli olduğunun bilinci ile hemşerilik ruhunun güzel örneklerinden birini yaşayacağımıza eminiz. Afşinli ve Elbistanlı hemşerilerimizi bekliyoruz. Şenliğimize katılacak her bir hemşerimiz, birlik ve beraberliğimize güç katacaktır” ifadelerini kullandı.

Yayla Şenliği’nde katılımcıları sürpriz hediyelerin beklediğini anlatan Başkan Ceren, “Şenliğimizde yemek ikramımız olacak. Ayrıca, misafirlerimizin katılabileceği çekilişimiz var. Misafirlerimiz, çekiliş sonucunda beyaz eşya, televizyon ve bisiklet gibi hediyeleri kazanma şansını yakalayacaklar.  Şenliğimize katılacaklar için Büyüktatlar Mahallesi’nden sonra yön levhalarımız olacak. 7’den 70’e tüm bölge halkımızı aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır” dedi.