Elbistan ikinci e-sınav merkezine kavuşuyor

Elbistan, ehliyet sınavı başta olmak üzere online sınavların yapılmasına imkan sunacak olan ikinci e-sınav merkezine kavuşuyor.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, ilki 2020 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde açılan e-sınav merkezinin ikincisinin Elbistan Anadolu Lisesi’nde hayata geçirileceğini söyledi.

Avrupa Birliği finansmanı ile sürdürülen PIKTES Projesi çerçevesinde Elbistan’a kazandırılacak ikinci e-sınav merkezi için Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ihale düzenleneceğini belirten Kaymakam Özkan Demir, kurulum çalışmalarının da kısa sürede tamamlanacağını dile getirdi.

Ülke genelinde birçok sınavın online olarak yapıldığını hatırlatan Kaymakam Demir, Elbistan’da da sınavlara erişimini kolaylaştırmak amacıyla ilk e-sınav merkezinin 2 yıl önce açıldığını belirtti.

Başta ehliyet olmak üzere birçok sınava girmek için il merkezine gitme zorunluluğunun ortadan kaldırıldığını anımsatan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, “Yerinde hizmetin en önemli adımlarından biri olarak gördüğümüz e-sınav merkezi sayımızı 2’ye yükseltmeyle ilgili çalışmalarımız sonuçlandı. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AB finansmanı ile sürdürülen PIKTES Projesi kapsamında il genelinde 8 adet e-sınav merkezi daha açacak. Bunlardan biri de Elbistan ilçemizdeki Anadolu Lisemiz olarak belirlendi. Bu çerçevedeki ihale de temmuz ayı sonunda yapılacak” dedi.

E-sınav merkezi kapasitesinin artmasının, faydalanacak kişi potansiyelini de doğrudan etkileyeceğine vurgu yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, “İlçemizde kamu hizmetlerinin kalitesinin ve niteliğinin arttırılması, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunma anlamında elimizden gelen mücadeleyi sarf ediyoruz. E-sınav merkezi de bunlardan biriydi. 2 yıldır başarılı şekilde bu uygulaması süren bu hizmetin kapasitesini artırma yolunda önemli bir adım daha atıldı. Halihazırda 22 bilgisayar üzerinden bu sınavlar yapılıyor. İnşallah bu sayıya önemli bir takviye yapılacak. İlçemize bölgemize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

06 Tem 2022 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel