Elbistan Fen Lisesi yeni öğrencilerini bekliyor

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi müdür Mikail Şahin, LGS tercihlerinin başladığını belirterek, “Zirveyi hedefleyen 120 güzide öğrencimizi bekliyoruz” dedi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Şahin, Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi’nin; fiziki altyapısı, eğitim-öğretim kadrosu, akademik çalışmaları ve sosyal kültürel etkinliklerle üniversite kampüsü standardına sahip olduğunu söyledi.

Okul olarak son 3 yıldır yükselen başarı grafiğinin yanı sıra eğitim-öğretimde farklı yaklaşımlar sergilediklerini vurgulayan Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi müdürü Mikail Şahin, “En iyi standartlarda olan yenilenmiş okul binası, konferans salonu, kafeteryası, kız ve erkek pansiyon binası ve kapalı spor salonu ile geniş, ferah ve yeşil kuşak bahçesi ile öğrencilere üniversite kampüsü standartlarında eğitim veriyor. Son üç yıllık yükselen ve zirveye yerleşen başarı grafiği ile eğitim öğretimde farklı yaklaşımlar sergileyen, çığır açan, yenilikler ve ilklerle öğrencilerin çok daha iyi akademik eğitim almaları için yükseköğrenim hayallerine yönelik yoğun çalışmalar yapan Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi 120 yeni güzide öğrencisini bekliyor” dedi.

Okulun akademik başarılarından söz eden Şahin, şöyle devam etti:

“Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi, aile olarak çalışıp gelişim sağlayarak son yıllarda Türkiye ve il genelinde yükseliş trendini yakalamış bulunmaktayız. Okulumuz bir aile ortamı içerisinde akademik ve sosyal gelişimi bir bütün olarak ele almaktayız. Özellikle son yıllarda yakalamış olduğumuz başarılar bölgenin en iyi okullarından biri olarak YKS ve MSÜ’de başarılarına başarı katmaktadır.

2018 yılında YKS’de Türkiye genelinde 2506. sırada öğrencimiz vardı çalışıp gelişerek 2019 YKS sınavında Türkiye 562’cisi, 2020 YKS sınavında 346. olurken 2021 yılında ise YKS Türkiye 70.’si okulumuz öğrencisidir. Yalnız bireysel başarıda değil kitlesel başarıda Türkiye 70’inciliğinin yanında YKS Türkiye 205-635-774-823-995-997 ile ilimizdeki ilk bin öğrenci arasında bulunan 15 derecenin tek başına 5 derecesi Elbistan Fen Lisesi olarak okulumuzdan çıkmıştır.

2021 YKS yerleştirmede; 19 tıp fakültesi, 6 mühendislik fakültesi, 4 hukuk fakültesi, 2 eczacılık fakültesi, 2 diş hekimliği fakültesi, 2 mimarlık fakültesi, 3 ilköğretim-matematik, 1 hemşirelik ve 1 veterinerlik fakültesine öğrencilerimiz yerleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık. Yalnız YKS dereceleri değil MSÜ sınavında ise 2021 yılında Türkiye 37.’si okulumuz öğrencisi ilk bin içerisinde 7 öğrencimiz bulunmakta olup bunlar Türkiye 37.-66.-77.-171.-316.-576.-721. olmuşlardır. Biz bir olmayı birlikte başarmayı değişerek gelişmeyi kendimizi yenilerek ülkemiz ilimiz şehrimize katkı sağlamayı hedef alarak bizle bir olmak isteyen öğrencilerimizi bekliyoruz.”

Öğrencilere işlevsel ve tüm ihtiyaçlarına cevap veren fiziki mekan sunduklarına değinen Şahin, “Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi, eğitim – öğretime başladığı ilk günden beri, eğitim yapılan okulun sahip olduğu fiziki mekân, 21. yüzyılın gereklerine cevap verebilecek, sağlıklı bir eğitimin yapılabilmesi için çağdaş ve modern bir tasarım ve mimari gözetilerek oluşturulmuştur. Ana binamızdaki derslikleri, laboratuarları, kat yerleşim planı olarak tüm öğrencilerimize en üst düzeyde eğitim öğretim yapma imkânı sunmaktadır.

Öğrencilerimizin birçok üniversite kampüslerinde bile bulamayacağı imkânlar ile donatılmış kafeteryamız, spor salonumuz ve konferans salonumuz ile öğrencilerimizin ders dışı etkinliklerde şehrin gürültüsünden uzak ders streslerini atacak arkadaş ortamında sosyalleşecekleri bir imkân sunmaktayız. Spor salonumuzda yaz kış kapalı bir ortamda futbol basketbol voleybol ve diğer spor olanaklarına sahip olup okul bahçemizde ferah geniş temiz ve yeşil bir ortamda eğitim öğretim olanağı sunmaktayız.

Kız ve erkek DPY pansiyonumuz öğrencilerimize güvenli, düzenli ve hijyenik bir ortamda yemek yeme, etüt yapma, soru çözüm saatleri ve sosyal etkinliklerle dolu bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri sağlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi’nin, branşında en iyi kadroya sahip olduğunun altını çizen Şahin, eğitim-öğretimde de birçok ulusal programda göz dolduran çalışmalara imza attıklarını dile getirdi.

Şahin, bu konuda da şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gençlik Spor Bakanlığının yapmış olduğu LGS sınavında ilk yüzde 1’lik dilimdeki öğrenciler arasında Limitless Makers programına Türkiye’de seçilen 50 öğrenci içerisinde 2 öğrenci ile temsil edilen okulumuz ilimizde bir ilki başarmıştır. Okulumuz öğretmeni tarafından ülke genelinde yabancı dil eğitimi konusunda Project-Based Language Learning projesi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından en iyi 60 projeden biri seçilmiş ve İstanbul’da düzenlenen konferansta tanıtımı yapılmıştır.

2021-2022 eğitim yılında okulumuz öğretmenlerimiz rehberliğinde faydalı model, tasarım, patent başvuruları yapılmış tasarım ve marka patentleri ilçemiz okulları içerisinde ilk paten almanın gururunu yaşamaktayız. Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin gelişimini takip etmek ve seneler içerisinde durumları hakkında bilgiye daha kolay ulaşabilmek için 9. sınıftan itibaren yapılan deneme sınavlarını kayıt altına alıp 12 sınıfa kadar öğretmen veli öğrenci rehberlik servisi ve idare olarak öğrencilerimizin gelişimini eksik kalan konularını takip ederek eksik bırakmadan YKS sınavına hazırlıyoruz. Birebir rehberlik çalışmaları, DYK kursları, TÜBİTAK bilim olimpiyatları, TÜBİTAK 4006-4007 projeleri, e-Twinning gibi saymakla bitmeyecek faaliyetlerle eğitim öğretim yılını dolu dolu yaşayarak geçiriyoruz.”

Öğrencileri için akademik çalışmaları sosyal ve kültürel alanlara da harmanlamaya gayret ettiklerinin bilgisini veren Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi müdürü Mikail Şahin, sözlerini “Birey yalnız akademik anlamda gelişmesi yeterli değildir birey bir bütün olarak gelişmesi gerekmektedir. Okulumuz bu anlamda okula kayıt yapıldığı ilk günden itibaren öğrencilerimize sosyal kültürel anlamda akademik başarı ile harmanlayarak bir birey olarak yetiştirmeyi hedeflemiş bulunmaktayız.

Okulumuz 2019 yılından itibaren sosyal sandık projesi ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardımlarda bulunarak öğrencilerin yardımlaşma alışkanlıklarını kazandırmayı hedeflemektedir. Yapmış olduğumuz düzenli denemelerde dereceye giren öğrencilerimizi her ay kahvaltı etkinliğinde buluşturarak moral ve motivasyonlarını en üst düzeyde tutmak kaynaşmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

Okul, ilçe, il ve bölge düzeyinde düzenlenen yarışma ve etkinliklerde şiir, hikâye, resim, satranç, futbol, voleybol gibi edebiyat sanat ve spor etkinleri düzenleyip düzenlenen etkinliklere katılarak il ve bölge düzeyinde başarılara imza atılmaktadır. TÜBİTAK bilim söyleşileri kapsamında ülke ve dünya çapında tanınmış akademisyenler ile birlikte öğrencilerimizin ufkunu açmak hangi mesleğin yurtiçi yurtdışında nasıl bir imkânlara sahip olduklarını kavramalarını bire bir bilgi almalarını sağlamaktayız.

Okulumuzun sahip olduğu imkânlar sayesinde sene sonu ve sene içerisinde yapılan etkinlikler ile birlikte düzenlenen mezuniyet törenlerinde öğrencilerimize ilçe dışındaki okullarda bulamayacakları imkânlar sunulmaktadır” cümleleri ile tamamladı.

06 Tem 2022 - 17:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel