Esnafın kullandığı kredide limit 350 bin liraya yükseltildi

Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Cuma General, esnafa yönelik faiz indirimli kredilerin üst limitinin 350 bin liraya yükseltildiğini duyurdu.

Büyütmek için resme tıklayın

Başkan General, kredi limitindeki artışın esnaflara hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan General, “Esnafımızın finansman ihtiyacının karşılanması noktasında önemli bir adım atıldı” dedi.

Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Cuma General, kooperatif aracılığı ile Halk Bankası’ndan kullandırılan düşük faizli kredilerde üst limitin 275 bin liradan 350 bin liraya çıktığını söyledi.

İlçenin lokomotifi konumundaki esnaflara destek olma noktasında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini vurgulayan Başkan General, bir süredir limitlerin yükseltilmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Kredi limitindeki 75 bin TL’lik artış için TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’e ve Halk Bankası yönetimine teşekkür eden Başkan General, “Sunduğumuz kredilerle ortaklarımıza destek olmaya çalışıyoruz. 350 bin liraya çıkan kredi limitimizle ortaklarımıza daha fazla yardımcı olmaya devam edeceğiz. Ekonomik olarak zor günlerden geçen esnafımız için önemli bir artış sağlandı. Esnafımızın ihtiyaç duyduğu finansmanın da artırılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Cuma General, artırılan üst limite bağlı olarak diğer kredi seçeneklerinde de yukarı yönlü iyileştirme yapıldığını ifade ederek, “Kooperatifimiz aracılığı ile verilen işyeri edindirme ve araç alım kredilerinde de artış oldu. Bu kredilerde limit 500 bin TL’den 1 milyon liraya çıktı. İşyeri kredi edindirme kredilerinin vadeleri 10 yıl, araç alım kredilerinin vadelerini 7 yıl olarak yeniden düzenlendi. Tüm ortaklarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan General, son olarak esnaflar başta olmak üzere tüm Elbistanlıların ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

06 Tem 2022 - 17:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel