Başsavcı Ormancı’dan veda ziyareti

Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı iken HSK’nın 2022 Kararnamesi ile Ordu’nun Ünye ilçesine atanan Hayri Ormancı, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’e veda ziyaretinde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

2019 yılından beri Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı görev yapan Hayri Ormancı, HSK’nın 2022 Kararnamesi doğrultusunda atandığı Ünye Başsavcılığı görevi için önümüzdeki günlerde ilçeden ayrılacak. Başsavcı Ormancı, bu çerçevede Elbistan Kaymakamı Özkan Demir’e veda ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Ormancı’ya yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaymakam Demir, “İlçemizde görev yaptığı süre içerisinde adli konularda önemli karar ve tedbirler alan Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hayri Ormancı'ya nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Elbistan’ımıza yeni adliye binası kazandırılması noktasında başlatılan bir süreç vardı. Kendisi, göreve gelir gelmez bu süreci sonlandırmak için çok ciddi emek ve gayret sarf etti. Sayın Ormancı, Elbistan Adliyemizdeki tüm yargı mensuplarımızla birlikte hem Elbistan hem de diğer ilçelerdeki adli dosyalarla ilgili en hızlı ve en doğru karar verilmesinde öncülük etmiştir. Ormancı’nın, ilçemizdeki başarısını yeni görev yeri olan Ünye’de de sürdüreceğine yürekten inanıyorum. Kendisine, yeni görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Hayri Ormancı da; “3 yıllık görev süremiz boyunca adliyemizdeki hakim ve savcılarımız başta olmak üzere tüm personelimizle adaletin tecellisi için çalıştık. Haklarını arayan, adalete başvuran kişilerin doğru ve adil şekilde adalete ulaşabilmesini sağlama misyonunun yanında suçluların da kanunların öngördüğü doğrultuda cezalandırması için gayret gösterdik. Bu süreçte yüksek özveri ve gayretle çalışan tüm hâkim ve cumhuriyet savcısı meslektaşlarım ile tüm personel arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kaymakamımız Sayın Özkan Demir’e de misafirperverliği ve güzel dilekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

06 Tem 2022 - 17:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel