Polisten hayvan pazarında sahte para uyarısı

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri, ilçe merkezinde ve yoğunluğun arttığı Elbistan Belediyesi Hayvan Borsası’nda satıcıları ve vatandaşları sahte para konusunda uyardı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

TDP ekipleri, sahte para, tırnakçılık, yankesicilik ve dolandırıcılık konularına dikkat çekerek, kötü niyetli kişilerin özellikle yoğun ve kalabalık ortamları seçtiklerini anlattı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri, vatandaşların başta kurbanlık olmak üzere para ile yapılan alışverişlerde kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemesi için harekete geçti. Özellikle sahte para kullanımı noktasında vatandaşların mağduriyet yaşamamasını isteyen TDP ekipleri, Elbistan Belediyesi Hayvan Borsası’nda vatandaşlar ile satıcılara, sahte para ile gerçek paranın arasındaki farkları anlatan broşürler dağıttı. TDP ekipleri, vatandaşlara sahte paranın nasıl anlaşılacağını göstererek gerçek parayı sahtesinden ayıran özellikleri anlattı.

Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amiri Komiser Yardımcısı Serdal Alptuğ, sahtecilik olaylarının önlenmesi ve suçla etkin mücadelede vatandaşların desteğinin alınması amacıyla bilinçlendirme çalışması yaptıklarını söyledi.

Kurbanlık alışverişinde sahte paranın yanı sıra tırnakçılık, yankesicilik ve dolandırıcılık konularında da vatandaşları daha dikkatli olmaya çağırdıklarını belirten Alptuğ, “ Kurban Bayramı öncesinde artan yoğunluk, bu tür suçların işlenebilme ihtimalini de artırıyor. Biz de hem vatandaşlarımızı bilinçlendirmek hem de oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla böyle bir çalışma yaptık” dedi.

 Uyarıları dikkate alacaklarını dile getiren vatandaşlar ise, polis ekiplerine teşekkür ettiler.

05 Tem 2022 - 17:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel