Doğal gaz isteyen mahalle sakinleri: “Kümbet, evlatlık mı?

Elbistan ilçe merkezinde yaklaşık 7 bin kişinin yaşadığı ve büyük bölümünde doğal gaz altyapısı olmayan Kümbet Mahallesi sakinleri, dağıtım firmasına, “Biz evlatlık mıyız?’ diyerek seslendi.

Haber albümü için resme tıklayın

Mahalle muhtarı Kemal Öksüz’le birlikte, ilçede doğal gaz dağıtımını üstlenen Armadaş A.Ş. yetkilileri görüşen mahalle sakinleri, net bir cevap alamadı.

Görüşme sonrasında açıklamalarda bulunan muhtar Öksüz ve mahalle sakinleri, mahallenin büyük bölümünde doğal gaz altyapısının olmadığına dikkat çektiler.

Armadaş’ın hakkaniyetli bir altyapı çalışması yapmamasının kendilerini mağdur ettiğini savunan mahalle sakinleri, “Kümbet Mahallesi sakinleri olarak bizim doğal gazımız yok. En mağdur olan bizim mahalle. Biran önce doğal gazın gelmesini istiyoruz. Armadaş’a geldik ve net bir cevap alamadık. Yetkililerin bize net bir cevap vermesini istiyoruz. 5 sene oldu ama doğal gaz gelmedi. En merkezi mahallelerden biriyiz. Bölge milletvekillerimize sesleniyoruz. Mahallenin 3’te 1’inde doğal gaz var ya da yok. Ana caddeler de var diğer yerlerde yok” diye konuştular.

Seslerini duyurmak için her kapıyı çalacaklarını dile getiren mahalle sakinleri, “Bir ton kömür 10 bin lira olmuş. Vatandaşın gücü bu kömürü almaya yetmez. Kömürü de geçtik her yerde olan doğal gaz çalışması Kümbet’e gelince neden yapılmıyor? Biz evlatlık mıyız? Geldiğimiz noktada ise evlatlık gibi ortada kaldık. Yetim çocuk gibiyiz” ifadelerini kullandılar.

28 Haz 2022 - 16:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel