Yeniden Refah Partisi’nden ‘LGBT’ açıklaması

Yeniden Refah Partisi Elbistan Gençlik Kolları tarafından LGBT’ye karşı basın açıklaması yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Çarşı Atik Camii yanında yapılan basın açıklamasına Elbistan Alperen Ocakları da destek verdi.

Basın açıklamasından önce kısa bir konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Fehmi Yılmaz, katılımcılara teşekkür etti.

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Elbistan İlçe Başkanı Ömer Tanrıverdi ise, Türkiye’nin ahlaki, toplumsal, dini değerlerinde yozlaşma ve geçmişle bağını kopartmak suretiyle yalnızlaştırarak umutlarını ve dayanağını elinden alma çalışmalarının yayıldığını söyledi.

Eşcinselliğin, baz çevrelerce desteklendiğini ve özendirilmeye çalışıldığını belirten Tanrıverdi, şöyle konuştu:

“Geldiğimiz noktada, özellikle son birkaç yılda, belli şer odaklarının düğmeye basmasıyla, hükümetler ve uluslararası organizasyonlardan aldıkları desteklerle; LGBT ve türevleri, zinayı koruyan kanunlar ve nizamlar, cinsiyet eşitliği çalışmaları, kaldırılan İstanbul Sözleşmesi ve halen yürürlükte olan ilgili kanun maddeleri ile bu değerlerin tahribatı ve yok edilme çabası ile karşı karşıyayız. Cinsiyet eşitliği, onur ve özgürlük gibi süslü kavramlarla servis edilen ve birtakım kişiler ve kurumlar tarafından desteklenen bu onursuzluğun ve ahlaksızlığın karşısındayız. Bu izansızlık ve edepsizlik olsa olsa geri kalmışlığın ve karanlığın bir tezahürü olabilir.

Avrupa uyum yasaları adı altında normalleştirilmeye çalışılan ve desteklenen LGBT dernekleri sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Enflasyon karşısında yaşam mücadelesi veren insanların sayısının küçümsenmeyecek rakamlarda olduğu ülkemizde, İçişleri Bakanlığının açıkladığı verilere göre bu derneklerin 1 yılda 25 milyon dolar yardım alması kabul edilebilir bir durum değildir.

Başta sosyal medya fenomenleri olmak üzere, televizyon film ve dizileri, dergi ve gazeteler hatta çizgi filmlerde bile eşcinsellik özendirilmektedir. Lüks yaşantılar içerisinde gençlere rol model olarak tanıtılan isimlerin eşcinsellik üzerine yaptığı çağrılara dur denmiyor. Bayan Voleybol Milli Takım oyuncularımızın içerisinde bile bu sapkınlık içerisinde olanlar seçilerek normalleştirilmeye çalışılıyor.

Devletin önemli bir kurumu olan Sosyal Güvenlik Kurumu cinsiyet geçiş ameliyatlarının protezler dahil devlet güvencesinde olduğunu açıklayarak bu sapkınlıklara meşruiyet kazandırıyorken, aynı SGK; SMA hastası yavrularımızın tedavi masraflarının tamamını karşılamaktan aciz kalıyor. Bu durum bize hükümetin, devletin temel amaç ve görevlerini yerine getirme noktasında sağlıklı ve samimi karar almadıklarını gösteriyor.”

‘Son günlerde sosyal mecralarda yaygınlaşan, normalleştirmeye çalışan bir LGBT sorunuyla karşı karşıyayız’ diyen Tanrıverdi, “Bu sorun ekonomiden çok daha mühim bir sorundur. Biz, toplumun çekirdeği olan aileyi koruyamazsak, Ülkemizin ayakta kalabilmesi mümkün değildir. Bizler ileride; bunca ahlaksızlık yayılırken ve topluma bu ahlaksızlık dayatılırken siz ne yapıyordunuz? diye soracak olan evlatlarımıza ve neslimize: “Bizler sessiz kalmadık, görmezden gelmedik, bizlere bırakılan mukaddes emanete sahip çıktık!” diyebilmek için bugün buradayız. Tarihin üzerimize yüklediği misyon gereği buna mecburuz!

1000 yıl İslam’a hizmet etmiş aziz milletin evlatları olarak bu güruha ve destekçilerine sesleniyoruz. Milli görüş gençliği olarak bu aziz milletin evlatlarına sahip çıkacağız. Evlatlarımızı sapkınlığa, ahlaksızlığa, Lut kavminin akıbetine esir etmeyeceğiz. Bu aziz milletin evlatlarının izzet ve şerefi için mücadele edeceğiz.

Sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın söylediği gibi “Para kaybedebilirsiniz, bunu yeniden çalışarak kazanabilirsiniz. Allah muhafaza toprak da kaybedebilirsiniz, toprağı da tekrar savaşarak alırsınız. Ama bir nesli kaybettiğiniz zaman bunu bir daha kazanmamız mümkün değildir” düşüncesiyle “önce ahlak ve maneviyat” diyoruz.

Bu doğrultuda; Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları olarak bizi biz yapan değerleri hiçe sayan, kaleyi içten fethetmek için uğraşan; ahlaksızlıklarını gençlere empoze etmeye çalışan LGBT derneklerinin her alanda karşısında duracağımızı kamuoyuna duyuruyor, devlet yetkililerimizi bu ahlaksızlığa son vermek için göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

27 Haz 2022 - 17:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel