Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ne Nurhak damgası  

Nurhak Belediyesi, sınırlarımız değiştirilemez’ temasıyla yer aldığı Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ne damga vurdu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Belediye Başkanı İlhami Bozan, el değmemiş güzelliklerinin yanı sıra ilçenin tarihi ve kültürel yapısını anlatan bir stant açtıklarını belirterek, “ Nurhak’ın, sadece Kahramanmaraş’ın değil Türkiye’nin en özel ilçelerinden biri olduğunu göstermek istedik” dedi.

Nurhak Belediyesi’nin, İstanbul Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen ‘Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nde açtığı stant büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı İlhami Bozan, binlerce yıllık tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Nurhak’ın, aynı zamanda barışın, huzurun ve kardeşliğin de merkezi olduğunu, ziyaretçilere anlatma fırsatı buldu.

Etkinlikler boyunca standın yoğun bir ziyaretçi trafiği ile karşılaştığını belirten Başkan Bozan, Nurhak’ın kültürel ve doğal varlıklarını duyurmak için İstanbul’da olduklarını dile getirdi.

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ndeki standı ‘sınırlarımız değiştirilemez’ temasıyla açtıklarını vurgulayan Başkan Bozan, aynı zamanda ilçede hayata geçirilmek istenen HES projelerine de dikkat çektiklerini ifade etti.

Nurhak’ın potansiyelini duyurması ve özellikle doğa turizminden faydalanabilmesi için bu tarz tanıtım etkinliklerine çok ihtiyacı olduğuna işaret eden Belediye Başkanı İlhami Bozan, “Biz, burada bir yandan tabiat harikası ilçemizi tanıtırken diğer yandan da bu güzelliklerin yok edilmesine karşı olduğumuzu anlatıyoruz. Nurhak’ın sınırları değişiyor. Ayrıca HES’ler ve madenler, Nurhak’ı yok etmek istiyor. Biz de hem sınırlarımızın değişmesine hem de hem de ilçemizin HES ve madenlerle yok edilmesin diye böyle bir tema belirledik.

Nurhak’ın tanıtıma çok ihtiyacı var. Bu stantta önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Büyük bir ziyaretçi ilgisi ile karşılaştık. Belediye olarak her alanda olmaya gayret gösteriyoruz. Başta Kahramanmaraş Federasyonu Başkanı Uğur Yinanç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Misafirlerimize ve bizleri yalnız bırakmayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Ali Öztunç’a şükranlarımı sunuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

27 Haz 2022 - 16:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel