Nevbahar Derneği kermes açtı

Nevbahar Derneği tarafından hafızlık eğitimindeki öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için gıda, el işi ve hazır giyimden oluşan bir kermes açıldı. Kermes, 1 hafta süresince açık kalacak.  

Haber albümü için resme tıklayın

Dulkadiroğlu Caddesi Candargazi İşhanı karşısındaki kermesin açılışı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duanın ardından gerçekleştirildi.

Kermesle ilgili olarak bilgi veren Nevbahar Derneği Başkanı Adil Adbay, 18 yıldır hizmet verdiklerini ve özellikle gençlerin dini, diyaneti, vatanı, milleti adına aydınlanması için uğraştıklarını söyledi.

Adbay, “Şu an dernek binamızda 24 hafız adayımız var. Hafızlığını tamamlayanlar var. Tamamlamak üzere olanlar var. Yarıyı geçenler var. Yeni başlayanlar da var. Onların eğitim öğretim giderleri ve çeşitli ihtiyaçları için bu kermesin açılmasını uygun gördük. Umarım bereketli olur.

Mahşerin o dayanılmaz vakitlerinde Kur’an-ı Kerîm’in bir şefaatçi olarak ortaya çıkması ve kendisini okuyup ona göre yaşayanların elinden tutması ne güzel bir imkândır.

Çocuklarımıza yüce Rabbimizin her biri hayat düsturu olan sözlerini yüce kelamlarını öğretebileceğimiz, öğrenmelerine kapı açabileceğimiz, yardımcı olabileceğimiz en önemli günlerin içinde bulunuyoruz.  İstiyoruz ki özellikle sosyal medya platformlarının kafasını allak bullak ettiği çocuklarımız, kendi Yaratıcılarının öz kelâmıyla bire bir muhatap olsunlar; okusunlar, öğrensinler, aydınlansınlar.

Camilerimiz, Kur’an kurslarımız, bizim gibi hafızlık hizmeti veren derneklerimiz hizmete hazır. Birbirinden değerli gönüllü Kur’ân öğreticilerimiz çocuklarımızı sıcacık gönülleriyle kucaklayacaklar. Yeter ki biz gönderelim, ihmal etmeyelim, ilgimizi eksik etmeyelim. Gönderelim ki yarın mahşerde, “Annem veya babam bana dinimi öğretmedi, Kur’ân’ı öğretmedi. Allah’ım, senin kelâmını öğretmedi.” şikâyeti bizi mahcup etmesin. Spor kursuna, resim kursuna, yüzme kursuna, müzik kursuna, tiyatro kursuna zaman ayırıp imkân buluyoruz. Daha bir özenle ve aşkla Kur’an kursunu da ihmal etmemeliyiz. Aksi takdirde yalnız mahşerde değil; dünyada bile büyük bir zararın içinde oluruz.

Öyleyse, buyurun; Kur’an öğrenmeyi ve öğretmeyi bir seferberlik haline getirelim. Çocuklarınızı kursumuza bekliyoruz. Özellikle kermesimize bütün Elbistan halkı davetlidir. Burada hafızlık yapan öğrencilere benimde bir katkım olsun diyorsanız sizleri bekliyoruz” dedi.

Kermeste dernek gönüllüsü kadınların el emeği göz nuru ile hazırladıkları gıda ürünleri ile tekstil malzemeleri yer alıyor.

27 Haz 2022 - 16:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel