Saadet Partisi YİK Üyesi Kamalak: “Ülkenin sorunlarının çözümü bizde”

Saadet Partisi eski genel başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mustafa Kamalak, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik ve diğer sorunların çözümünün ‘Milli Görüş’te olduğunu söyledi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi eski genel başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mustafa Kamalak, Elbistan’da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulundu. Kamalak, Elbistan’daki ilk durağında ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Saadet Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Zor, Elbistan İlçe Başkanı Sami Polat ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Kamalak, hükümeti özellikle ekonomi üzerinden eleştirdi.

Partisinin merhum genel başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın öncülük ettiği ‘ Milli Görüş’ hareketinin, Türkiye’nin sorunlarının çözümü için tek çare olduğuna değinen Kamalak, şunları söyledi:

“Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Erbakan Hocamızın yaşanabilir bir Türkiye hedefi vardı. Herkesin yarınından emin olduğu bir Türkiye’yi inşa etmemiz lazım. İş güç sıkıntısının olmadığı bir Türkiye. Yeniden büyük Türkiye diyordu merhum hocamız. Çünkü biz bir zaman zaten büyüktük. Geçmişimizle geleceğimiz bütünleşmek zorunda.
Doların bugünkü geldiği rakam, korkunç bir durum. Bir zamanlar, yatırımlarınızı ve tasarruflarınızı Türk lirasında tutun deniliyordu. Ayrıca dolar 7-8 lira olacak diyenlere soruşturma açılmıştı. Damadın konuşmasında bunlar vardı. Bizim ürünlerimiz iç piyasada ateş pahası oldu böylece. Birçok aile karnını doyurabilmek için mücadele ediyor. Ama elin adamı 1000 dolarla geldiği zaman 17 bin liralık malzeme alıp gidiyor. Bizim için ateş pahası ama onlar için bedavadan biraz pahalı. Bunu yenmemiz lazım. Bunu ancak biz Milli Görüş yani biz yeneriz. Asgari ücret 4 bin 253 lira. Bununla bir aile geçinebilir mi? Şuan Türk lirası dolara bağlandı. Kendi paramız pula dönüştü. Enflasyon indirilecekmiş; üretmeyen bir ekonominin işsizliği yenmesi, fakirliği bitirmesi, enflasyonu yenmesi mümkün değildir. Topyekun üretim seferberliğini başlatmamız lazım. Başka çare yok.”
Gençlerin, çareyi yurtdışına gitmekte aradığını belirten Saadet Partisi YİK Üyesi Mustafa Kamalak, “Biz yurtdışına gitmiş olan kardeşlerimizi, bilim adamlarımızı Türkiye’ye getirmek zorundayız. Mutlak suretle onların dönüşünü sağlamamız gerek. Bunun için de onlara hak ettikleri değeri vermemiz lazım. Biz, batıdan tüketim malı ithal ediyoruz. Adamlar ise bizden üretecek beyin ithal ediyor. Ülkenin en üretken beyinlerini transfer ediyorlar. Buna mani olmamız lazım” ifadelerini kullandı.
Kamalak, “Şuan tüm mazlum milletler bizleri bekliyor. Hepimiz biriz, bütünüz. Aramıza tefrika sokmak isteyenler olabilir. Batı da bunun peşinde. Açıkça söylüyorum; iktisadi problemleri biz çözeriz. 11 aylık 54.Hükümet dönemini inceleyin. Cumhuriyet döneminde iktisadi bakımdan orası yeşil bir vaha gibidir. Bizden önceki iktisadi durum, aşağı yukarı bugünkü duruma benziyordu. Refah-Yol hükümeti, yüzde 21’den fazla zam yapılmayan işçi ve memura yüzde 150 zam yaptı. Bu parayı nereden bulacaksınız diyorlardı. IMF’nin kapısına varmadan, esnafa vergi salmadan, para basmadan bulduk. Bağkurluların zam oranı yüzde 1000’i aşıyordu.

Bir binayı yapan onun yenisini yapamaz mı? Çözüm bizde. Kardeşlik hukukunu sağlamanın da yolu bizde. Kendi birliğimizi kurmak mecburiyetindeyiz. Dirliği, bütünlüğü sağlamanın reçetesi de bizde” cümleleri ile sözlerini tamamladı.

Kamalak, daha sonra partisinin Elbistan teşkilatını ziyaret etti. Kamalak, ilçedeki programını esnaf ve vatandaş ziyaretleri ile tamamladı.

25 Haz 2022 - 16:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel