Cansuyu Derneği’nden Gönüllüler Mağazası’na anlamlı destek

Cansuyu Yardımlaşma ve Paylaşma Derneği İlçe Temsilciliği, Elbistan’da yetimler ve dar gelirli ailelere yardım eli uzatılmasında gönüllü olan Yusuf Kurnaz’a plaket takdim etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Dernek yönetimi, ayrıca Kurnaz’ın girişimleri ile açılan paranın geçmediği ‘Gönüllüler Mağazası’na’ da ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık desteğinde bulundu.

Elbistanlı yardımsever esnaf Yusuf Kurnaz, alan el ile veren eli buluşturmak için tamamen gönüllük esasına göre birçok projeyle ön planda yer almaya devam ediyor. Gıda yardımı, burs ve diğer yardım çalışmalarının yanı sıra hayırseverlerin desteği ile açtığı Gönüllüler Mağazası’nda da yeni bir iyiliğin kapısını açan Kurnaz, bu konuda da örnek teşkil etti.

Cansuyu Yardımlaşma ve Paylaşma Derneği İlçe Temsilcisi Emrah Arslan ve yöneticiler de, Gönüllüler Mağazası’nı ziyaret etti.

Burada Kurnaz’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Arslan, “İyilikte yarışan kardeşimiz, örnek gösterilecek bir vazifeyi yerine getiriyor” dedi.

Kurnaz’ın, alan el ile veren eli buluşturup Allah’ın rızasını kazanmaktan başka amaç gütmediğine vurgu yapan Arslan, “Yusuf kardeşimizin çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Hizmete açılan Gönüllüler Mağazası ve diğer yardım çalışmalarındaki çabasını takdir etme adına teşekkür plaketi sunduk. Ayrıca, Kurban Bayramı öncesinde yetimler ve ihtiyaç sahibi çocuklar bayramlıksız kalmasın diye de kıyafet desteğinde bulunduk. Allah, kendisinden ve onu bu yolda destekleyen hayırseverlerimizden razı olsun” ifadelerini kullandı.
Kurnaz da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, “Uzun süredir hayırsever Elbistan ve bölge halkımızın güveni sayesinde bu hayır işlerinde seve seve yer alıyorum. Kendilerine uzanacak bir yardım eli bekleyenlerin kimsesi olmaktan güzel bir duygu olmadığını düşünüyorum. Bizleri bu anlamda destekleyen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

25 Haz 2022 - 16:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel