Elbistan Devlet Hastanesi’ne yeniden kadro verildi

  Sağlık Bakanlığı’nın en son kura takviminde açılan kadroların tamamı boş kalan Elbistan Devlet Hastanesi’ne, 105. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası çerçevesinde 3 uzman hekim ataması yapılacak.

Doktor açığı bulunan Elbistan Devlet Hastanesi’ne, Sağlık Bakanlığı’nca 2022 yılı ilk defa ve yeniden atama kurasında 10 uzmanlık dalında kadro açılmıştı. En çok ihtiyaç duyulan göz hastalıkları ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanının da arasında bulunduğu kadrolar acil tıp, anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk cerrahisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları, genel cerrahi, kalp ve damar cerrahisi ile kulak burun boğaz hastalıkları olmuştu. Kura sonucunda kadroların hiçbirine de atama yapılmamıştı.

Hastaların, bazı polikliniklerde randevu bulmakta zorlandığı Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki bu sıkıntıya pansuman olacak uzman doktor atamalarıyla ilgili yeni takvim belli oldu.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 105. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 3 uzman hekim kadrosu verdi. Bu kadrolar, kadın ve doğum hastalıkları, ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı ile genel cerrahi uzmanı oldu.

Açılan bu kadrolara atanacak isimler ise, 29 Haziran’da Ankara’da noter huzurunda çekilecek.

 

23 Haz 2022 - 17:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel