Anadolu Lisesi’nin geri dönüşüm sergisi örnek proje seçildi

Elbistan Anadolu Lisesi’nde, öğrenciler tarafından tamamı atık malzemelerden geri dönüştürülerek hazırladıkları eşya ve ürünlerden oluşan geri dönüşüm sergisi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca ‘Eğitimde İyi Örnek Uygulama’ seçildi.

Elbistan Anadolu Lisesi’nde, Çevre Koruma Haftası ve Sıfır Atık Projesi kapsamında tamamı atık malzemeler kullanılarak hazırlanan eşya ve ürünlerden oluşan geri dönüşüm sergisi açılmıştı. Okul öğretmenlerinden İlknur Ayhan'ın öncülük ettiği proje kapsamında öğrenciler, evlerinden getirdikleri geri dönüşüm malzemelerini birbirinden farklı ve yararlı eşyalara dönüştürdüler.

Okulda açılan ve büyük beğeni toplayan bu çalışma, Milli Eğitim Bakanlığı’nca ‘Eğitimde İyi Örnek Uygulama’ seçildi. Bakanlığın sosyal medya hesaplarından da yayımlanan bu çalışma okul çevre ilişkisi başlığında değerlendirildi.

Okul müdürü Birkan Şatıroğlu, projenin Milli Eğitim Bakanlığı’nca takdir görmesinin kendileri adına sevindirici bir şey olduğunu söyledi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de, okul yöneticileri ve öğrencileri tebrik ederek, “Sıfır Atık Projesi kapsamında Elbistan Anadolu Lisesi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan sergi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Eğitimde İyi Örnek Uygulama" olarak seçildi.  Projede görev alan idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

 

23 Haz 2022 - 16:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel