Öztunç’un TOKİ önergesine Bakan Kurum’dan cevap geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un, Elbistan’da yapımı bir süre duran TOKİ’ye ait konut projesi ile ilgili TBMM’ye verdiği soru önergesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca yanıtlandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Elbistan’da 609 konutluk projenin yüklenici firmasının konkordato ilanıyla ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) soru önergesi vermişti. Yüklenici firma da, bir süre sonra tekrar şantiyesini açarak çalışmalara kaldığı yerden devam etmişti.

Öztunç’un verdiği soru önergesi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlandı.

Bakan Kurum, Öztunç’un projenin akıbeti ve konutların teslim tarihiyle ilgili yönelttiği sorulara şu cevabı verdi:

“TOKİ tarafından inşa edilen projenin süre uzatımlı son iş bitim tarihi 25 Ağustos 2022 olarak belirlenmiştir. Bahse konu firma iflas etmemiştir. Yüklenici firma işine devam edecektir. Bu bağlamda işin sözleşmesi devam etmekte olup, sözleşme gereği yüklenici firma verilen süre içinde işi tamamlamakla yükümlüdür. Aksi durumda sözleşme hükümlerine göre işlem tesis edilir. Elbistan 609 konut projesinde konut alıcısı hak sahiplerine ilk sözleşme 28 Eylül 2021 tarihinde imzalatılmış olup, konut teslimleri sözleşme imzalama tarihinden itibaren 36 aydır. Projenin inşaat seviyesi yüzde 63,31 seviyesindedir. Projenin teslim tarihinde herhangi bir gecikme söz konusu değildir.”

 

21 Haz 2022 - 17:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel