14 uzman doktor kadrosunun tamamı boş kaldı

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası kapsamında Elbistan’a açılan 14 uzman hekim kadrosunun tamamı boş kaldı.

Bakanlığa bağlı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2022 yılı ilk defa ve yeniden atama kurasında Elbistan Devlet Hastanesi ve Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) için de toplam 14 uzmanlık dalında kadro açmıştı.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ağız, diş ve çene cerrahisi, endodonti, protetik diş tedavisi ile restoratif diş tedavisi uzmanı kadrosu açılmıştı.

Doktor açığı bulunan Elbistan Devlet Hastanesi’ne ise 10 uzmanlık dalında kadro verilmişti. En çok ihtiyaç duyulan göz hastalıkları ile kadın hastalıkları ve doğum uzmanının da arasında bulunduğu kadrolar acil tıp, anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk cerrahisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları, genel cerrahi, kalp ve damar cerrahisi ile kulak burun boğaz hastalıkları olmuştu.

Ülke genelindeki diğer sağlık birimlerine de atanacak isimleri belirleyen kura, Ankara’da noter huzurunda çekildi. Kura sonucunda, Elbistan’a açılan 14 uzman hekim kadrosuna atanan olmadı.

Sağlık hizmetleri için önemli bir adım olarak görülen kadroların boş kalması, vatandaşlarda hayal kırıklığına neden oldu.

 

18 Haz 2022 - 16:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel