İki merkez mahallede daha tapu kadastro güncellemeleri askıya çıktı

Elbistan’a bağlı Battalgazi ve Orhangazi mahallelerinde yapılan tapu kadastro güncellemesi sonrasındaki değişiklikler askıya çıkarıldı.

Kahramanmaraş Kadastro Müdürlüğü, Elbistan’a bağlı 8’i merkez mahalle olmak üzere toplam 16 yerleşim biriminde kadastro güncelleme çalışması yaptı. Çalışmalar kapsamında tapulama, kadastro veya değişiklik işlemlerine ilişkin; sınırlandırma, ölçü, çizim ve hesaplamalardan kaynaklanan hatalar giderildi. Ayrıca uygulama niteliğini kaybeden, teknik nedenlerle yetersiz kalan eksikliği görülen veya zemindeki sınırları gerçeğe uygun göstermediği tespit edilen kadastro paftaları tekrar düzenlenerek tapu sicilinde gerekli düzeltmelerin yapılması hedefleniyor.

Bu çalışmalar kapsamına Battalgazi ve Orhangazi mahallelerindeki parsellerin kontrol işlemleri tamamlandı. Hak sahipleri, çalışmalarla ilgili olarak taşınmazlarının son halini muhtarlık binalarındaki askı listesinden öğrenebilecek. Mülkiyet sahiplerinin, düzeltmelerle ilgili 15 günlük itiraz süresi de başlamış oldu.

17 Haz 2022 - 18:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel