Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi’nden bir ilk daha

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi, ‘EFLatun’ adlı e-dergi ile okurlarını bilim, sanat ve edebiyat yolculuğuna çıkaracak.

Haber albümü için resme tıklayın

Bölgenin eğitimdeki parlayan yıldızı Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi akademik, kültürel ve bilimsel başarılarını yenileriyle taçlandırmaya devam ediyor.

Birçok alanda ilklere öncülük eden Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi ses getirecek yepyeni bir e-dergiyle bilim, sanat ve edebiyat dünyasında yerini aldı.

Okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Akif Dut, Salih Sungur, Güllüzar Canan, Müdür Başyardımcısı Mustafa Buğday ve Müdür Yardımcısı M. Akif Ünsal’ın koordinesinde bilgisayar öğretmeni Nilüfer Koleri Dedeler’in dizgi ve tasarımı ile hayat bulan EFLatun e-dergi yayım hayatına başladı.

Elbistan Borsa İstanbul Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin bilim, kültür, sanat ve genel kültür alanlarında hep birlikte ortaya koydukları eserlerden oluşan EFLatun e-dergi hakkında açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Mikail Şahin, “ Elbistan Fen Lisesi olarak okulumuzun, ilçemizin ve ilimizin eğitimine değer katmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızdan biri de okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin gönül birliği yaparak çıkarmış oldukları EFLatun isimli e-dergimizdir. Dergimiz adına yakışır bir şekilde bilimsel, kültürel ve edebi metinlerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur. Öğretmen arkadaşlarımız ve sevgili öğrencilerimiz çok yoğun geçen eğitim sürecinde aynı zamanda kültür ve edebiyat alanında da ne kadar başarılı olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Bu vesileyle e- dergi çalışmasına emek veren öğretmen ve öğrencilerimi kutlar ve başarılarının devamını dilerim. Unutmayalım ki Elbistan Fen Lisesi eğitim ve öğretim adına değer üretmeye devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Okul Müdürü Mikail Şahin ayrıca öğrenci, veli ve tüm paydaşların EFLatun e – dergisine https://elbistanfenlisesi.meb.k12.tr/ Elbistan Fen Lisesi internet sitesinden veya direk olarak http://meb.ai/epH22s adresine tıklayarak ulaşabileceklerini belirtti.

17 Haz 2022 - 18:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel